UWAGA!

"Dwunastka" dba o zdrowie

 Elbląg, "Dwunastka" dba o zdrowie
(fot. nadesłane)

Szkoła Podstawowa nr 12, przy Zajchowskiego w Elblągu, trzykrotnie zdobyła tytuł "Szkoła Promująca Zdrowie" nadawanego przez warmińsko - mazurskiego Kuratora Oświaty. Obecnie szkoła ubiega się o Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”.

21 września (wtorek) w elbląskiej "dwunastce" odbyła się publiczna ewaluacja wyników projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”, który w tej szkole realizowany jest od 2000 roku. Potwierdzeniem jakości dotychczasowych działań jest trzykrotne uzyskanie przez szkołę certyfikatu warmińsko – mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Promująca Zdrowie". Promocja zdrowia zajmuje priorytetowe miejsce w działalności szkoły i jest na stałe wpisana w program placówki. Obecnie placówka ubiega się o Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”.
       W tym dniu w szkole odbyła się akademia, na której uczniowie szkoły mieli możliwość zaprezentowania się w przedstawieniu o tematyce prozdrowotnej i ekologicznej. W repertuarze chóru szkolnego nie mogło zabraknąć hymnu szkół promującego zdrowie „Pamiętajcie o ogrodach” autorstwa Janusza Kofty.
      

 


       Podsumowanie wszystkich działań prozdrowotnych odbyło się podczas prezentacji pokazu multimedialnego, po którym zaproszeni goście mieli okazję do wymiany zdań nt placówki. Wojewódzki koordynator projektu – starszy wizytator Anna Zdaniukiewicz z Kuratorium Oświaty w Olsztynie podsumowując uroczystość, powiedziała: „Z dumą rekomenduję Szkołę Podstawową Nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu i popieram wniosek o nadanie Krajowego Certyfikatu.”
      

SP 12
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Rzeczywiście bardzo prestiżowa impreza, szkoda, tylko, że nie uznano za stosowne, by uczniowie też mogli wziąć w niej udział. Zamknięto nawet świetlicę, by gościom nikt nie przeszkadzał. Zajęcia lekcyjne też od kilku dni potraktowano po macoszemu, ale przecież to zrozumiałe, w końcu nie o to w szkole chodzi by uczyć dzieci. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nizadowolona mama(2010-09-27)
 • Tylko w jakim celu ?
 • Dziecko ma Pani - niezadowolona matko - o kilka godzin zdrowsze - w szkole przecież jest duuuużo bakterii!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  też niezadowolona(2010-09-27)
 • a to ciekawe, impreza dla dzieci. .. bez dzieci. świetlica zamknięta. .. pewnie dorośli imprezowicze 'dadzą se w palnik'i to za pieniadze rodzicow dzieci ze skladek na komitet rodzicielski. jestem za, by sie zbuntowac i nie placic tego haraczu skladkowego na kawusie i ciastka nauczycielom, bo od lat wiadomo, ze dzieci w szkole nic nie maja z pieniedzy klasowych tzw. 'komitet rodzicielski'
 • Impreza jak zwykle na pokaz, żeby na "zewnątrz" dobrze wypaść!!!Rodzice piekli ciasta, nauczyciele robili sałatki śmiech mnie ogarnia!!!Więcej "oficjelki" niż dzieci.
 • Jedna wielka HIPOKRYZJA
 • No prosze elitarna 12-nastka ma minusy???
 • ". .. a to ciekawe, impreza dla dzieci. .. bez dzieci. .. " A co to za dzieci na zdjęciach - pożyczone? czy wykształcone przez szkołę? No i prmuje się szkołę dla środowiska - nie DLA DZIECI tylko DIĘKI DZIECIOM i RODZICOM, a to chyba pozytywne zjawisko?
Reklama