UWAGA!

Dzień dziecka będzie trwał dwa dni

 Elbląg, Dzień dziecka będzie trwał dwa dni
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Policjanci i strażacy będą czekali na dzieci na placu Kazimierza Jagiellończyka na festynie z okazji Dnia Dziecka. Będzie też okazja przejechać się na koniach. To wszystko 1 czerwca. Następnego dnia Concordia zaprasza najmłodszych na swój stadion, gdzie odbędzie się "Słonikowy Dzień Dziecka”.

1 czerwca w życiu każdego dziecka jest prawdziwym świętem. W Elblągu świętowanie rozpocznie się w sobotę na placu Kazimierza Jagiellończyka.- Zapraszamy do trzech namiotów animacyjnych, gdzie dzieci będą zachęcane do zabawy przez specjalistów. Pojawią się szczudlarze, będzie można spotkać się z policjantami, strażakami, strażnikami miejskimi – mówi Barbara Szyłak z departamentu promocji i kultury UM. - Po raz pierwszy na Dniu Dziecka pojawią się kucyki oraz konie, na których będzie można się przejechać pod opieką instruktorów.
       Festyn rozpocznie się w południe  i potrwa do godziny 16. W tym samym czasie na placu Kazimierza Jagiellończyka trwać będzie Festiwal Smaków Food Trucków, który po raz trzeci zagości w Elblągu. Samochody z jedzeniem otworzą się już o 11 i będą czynne do 21. (W niedzielę festiwal food trucków potrwa od 10 do 20). W ramach festiwalu organizatorzy przygotują specjalną strefę zabaw dla dzieci, przestrzeń dla sympatyków gier planszowych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zawodach kulinarnych oraz grze terenowej. Podczas imprezy głosami odwiedzających wybierzemy także najsmaczniejszego food trucka.
       O wrażenia artystyczne zadba Młodzieżowy Dom Kultury z Elbląga.
       - Na scenie wystąpią nasze słynne zespoły Szalone i Szalone Małolaty oraz laureaci i finaliści konkursu „Piosenki z humorem”. Będzie można wziąć udział w konkursie tańców nowoczesnych – poinformowała Edyta Lichacz, dyrektor MDK.
       Oprócz tego kadra MDK przygotowała konkursy plastyczne, gry i zabawy zręcznościowe.
      
       Concordia zaprasza na Krakusa

       W niedzielę na najmłodszych czekają na stadionie przy ul. Krakusa. Po raz drugi odbędzie się Słonikowy Dzień Dziecka. - Nasza impreza jest wzorowana na „Piegusie”. Dzieci będą się mogły bawić na boisku. W trakcie zabaw będą zdobywały żetony – nasze klubowe „Słoniki”, które będzie można zamieniać na atrakcyjne nagrody sportowe w sklepiku, który będzie działał w trakcie festynu – mówił Marek Burkhardt, dyrektor Concordii Elbląg.
       Festyn Concordii potrwa od 11 do 15. Wśród konkurencji znajdą się m.in. bubble football, żonglerka piłką, piłkarski slalom, strzały na bramkę, turbo kozak, ale także chodzenie na szczudłach czy kręgle. Za żetony będzie można otrzymać słodycze, koszulki, smycze, opaski na rękę, worki na obuwie, piłki czy inne sportowe gadżety.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama