UWAGA!

Dzień ojca

Jeśli na przestrzeni lat udało Ci się nawiązać autentyczną i głęboką więź ze swoim dzieckiem, a do tego dziecko lubi z tobą spędzać czas, dyskutować i radzić się w różnych sprawach życia codziennego, dziś powinieneś świętować podwójnie. Zdobycie mistrzostwa w takiej dziedzinie zasługuje na najwyższe uznanie i w dodatku sprawia radość.

W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi medycyny, ojcem może zostać właściwie każdy mężczyzna. Selekcja laboratoryjna umożliwia nawet wybór płci. Jednak sukces ojcostwa opiera się tak naprawdę na wychowaniu, autentycznym zaangażowaniu i poświęcaniu dziecku własnego czasu. Wówczas budują się relacje, powstają niewidoczne więzi, przekazujemy „dalej” część siebie. Dlatego, niezależnie od tego, czy dziecko rozwija się w szczęśliwym małżeństwie, rodzice są po rozwodzie, w separacji lub po prostu tata jest singlem, tylko od niego – Ojca zależy, czy relacje i więzi łączące go z dzieckiem będą tymi szczególnymi, niepowtarzalnymi, ojcowskimi właśnie.
       Warto więc nawet dziś spędzić razem czas – pójść na spacer, lody, przygotować wspólną kolację, zagrać w piłkę lub na konsoli… Czas, który spędzają razem ojcowie z dziećmi, wyda owoce w postaci przeżytych wspólnie niezapomnianych przygód, dających siłę na przetrwanie trudnych chwil i wspomnień, niezacierającej się więzi i doświadczeń przygotowujących do zmagań z życiem.
       Na ten czas wspólnych wyzwań życzmy dziś wszystkim Ojcom siły, wytrwałości, dumy z dzieci i pomysłów na wspólne spędzanie czasu…
       A jeśli pomysłów zabraknie, inspiracje można odnaleźć w męskim gronie społeczności internetowej, która gromadzi tatusiów na portalach wstroneojca.pl i www.misjatata.pl. Tam wszyscy zainteresowani odnajdą spojrzenie męskim okiem na problemy prawdziwych facetów, znajdą porady, jak nie stracić kontaktu z dziećmi po rozwodzie, jak rozmawiać o trudnych sprawach z nastolatkami, jakie zabawy wpłyną na rozwój intelektualny dziecka czy też, jak dobrze wykorzystać urlop tacierzyński.
      
       Źródło: M. Kowalczyk, „Niezbędnik Ojca”, wyd. Radwan 2011.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama