UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Niestety Elbląg jest takim miastem, który nie potrafi zatrzymać ludzi młodych i ambitnych. Nie ma dobrej oferty studiów magisterskich II stopnia, więc siłą rzeczy prędzej czy później studenci obierają kierunek Trójmiasto. Poza studiami to w Elblągu nie ma jak zdobyć innych kwalifikacji, oferta szkół i centrów szkoleniowych jest uboga. Bardzo fajnie, że w CKZiU prowadzone są kursy zawodowe i jakimś cudem udało mi się z nich skorzystać, jednakże ciężko jest w tym mieście zebrać minimalną grupę dorosłych chętnych do kształcenia zawodowego, żeby w ogóle uruchomili takie kształcenie na Bema. Więc po części obecny stan miasta odpowiadają sami elblążanie. Bo wiecie - co z tego, że ktoś otworzy coś nowego, skoro nie będzie żadnego popytu i interes upadnie z braku wpływów?
  • Elblążanie skupili się na 500+, nie obchodzą ich jakieś tam kierunki, bo po co? Brakuje im jeszcze darmowej komunikacji miejskiej odbierającej spod bloku koniecznie na cmentarz, darmowych wypasionych przedszkoli dla bombelków oraz igrzysk z disco polo oblewanych hektolitrami, a jakże, darmowego piwa. A tak na poważnie, kończenie studiów czy kolejnych kursów nie zagwarantuje w tym mieście pracy. Nie ma większych zakładów ani fabryk. To co jest, jest czasami pracą poniżej kwalifikacji za najniższą krajową bez perspektywy rozwoju. Dlatego ludzie stąd uciekają. Po studiach w tym mieście lądujesz na bezrobociu.
  • Przecież nie od dziś wiadomo, że daną społeczność (w tym wypadku mieszkańców Elbląga), tworzą ludzie, swoją postawą, wyborami i podejściem do życia
  • dobrze to nazwałeś"mieszkańcy elbląga", bo elblążan jest niewielu. wiekszość bez kultury, bez rozumu.
  • @Wcm - Mam studia wyższe z kierunku przedsiębiorczości, a pracuję fizycznie (poniżej kwalifikacji), a zarabiam więcej niż nie jedna osoba z mojego roku studiów pracująca (w swojej kwalifikacji). Teraz rynek pracy nie opiera się na studiach, ludzie bez wykształcenia, mogą i często zarabiają więcej niż BYLE JAKI lekarz czy mgr.
  • Np i ile tak pociągniesz? Pieniądze to nie wszystko, a zdrowie stracić łatwo. Wtedy się zastanowisz i pomyślisz po co mi to było?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Ferdek.Schichau(2021-05-03)
  • @Ferdek.Schichau - Gosc 45 racja
  • @Ferdek.Schichau - Gosc45.. .racja.
  • @Ferdek.Schichau - Gosc 45.. .racja.
Reklama