UWAGA!

"Elbląg kojarzy mi się przede wszystkim dobrze" (Piękni dwudziestoletni, odc. 2)

 Elbląg, Martyna Wojdyna
Martyna Wojdyna (fot. arch. prywatne)

W tym roku portEl.pl skończył 20 lat, z tej okazji przedstawiamy Wam równolatków naszej gazety, młodych elblążan. Poznajcie Martynę Wojdynę, obecnie studentkę Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

- Różnica między ogólniakiem a studiami jest ogromna i szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że studia będą tak przyjemne – mówi Martyna. - Panują tu zupełnie inne relacje z prowadzącymi zajęcia. Nie mają tu znaczenia choćby moje poglądy, skupiamy się na danym temacie zajęć, nie jakichś sprawach pobocznych.

Martyna jako kierunek studiów obrała kosmetologię.

- W szkole średniej byłam na profilu biologiczno-chemicznym, a mój kierunek jest z tym mocno powiązany – mówi. - Mam przedmioty, które mówią choćby o substancjach używanych w kosmetykach. Bardzo interesuje mnie to, jak kosmetyki działają na skórę, jak można poprawić jej stan dzięki nim. Nie wybrałam jeszcze jakiejś specjalizacji dla siebie, ale myślę, że mogłabym w przyszłości zajmować się takimi rzeczami zawodowo. Mogłabym na przykład współpracować z dermatologami - zaznacza absolwentka I LO.

Z czym naszej dzisiejszej bohaterce kojarzy się Elbląg?

- Elbląg kojarzy mi się przede wszystkim dobrze. Bezpiecznie. Przyjemnie i rodzinnie, bo tu mieszka moja rodzina – mówi. - Są tu też moi przyjaciele i znajomi. Wiele miejsc w tym mieście wiąże się dla mnie z jakimiś moimi osobistymi przeżyciami, wydarzeniami, które zapadły mi w pamięć. Mam szczególną sympatię względem parku Dolinka. Niekoniecznie dlatego, że jest odnawiany, ale spędziłam tam po prostu znaczną część dzieciństwa, chodząc na spacery z moimi dziadkami. Jest tam też po prostu ładnie – podkreśla.

Martyna zaznacza, że lubi koty, muzykę (polski rap, zwłaszcza Sariusa), nie pogardzi też dobrym filmem czy serialem.

- Ostatnio oglądałam Szpital New Amsterdam, bardzo mi się podobał – przyznaje. - Jednak skupiam się teraz przede wszystkim na studiach, które zwyczajnie bardzo mnie cieszą. Nie mogę się doczekać zbliżających się kursów i szkoleń zdalnych... i powrotu do nauki stacjonarnej, bo zależy mi też na praktycznym uczeniu się.

 

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Patrząc na "rozwój"Elbląga i na możliwości młodych przyszedł mi na myśl cytat z pięknego polskiego filmu : "- Grzesiek ?!!?? Nie wracajcie tu nigdy !!! Rozumiesz, Nigdy !!!!! "
 • Piękna i mądra dziewczyna, fajny artykuł- ale czy kosmetologia na pewno jest w Wyższej Szkole Bankowej?
 • @Marek kk - Sami sobie gotujecie ten los głosując ciągle na tych sami ludzi.
 • jest
 • No niestety jest kosmetologia na Wyższej Szkole Bankowej. Czego nie rozumiesz. Za rok będzie otwarta DiscoPolologia na Politechnice Gdańskiej.
 • Tak jest dobrze w tym Elblągu, że dziewczyna studia wybrała w Gdańsku xDDDD Elbląg to gniazdo, gdzie szroty na chodnikach są ważniejsze od ścieżek rowerowych/pieszych/boisk dla dzieci i młodzieży. Elbląg to szczurza dziura w której praca jest jedynie po układzie, a to co w ogłoszeniach jest dla gminu, za minimalną krajową i umowę zlecenie, Elbląg to społeczeństwo, które nie chce inwestycji, które wybiera władzę bez pomysłu i rozwoju. Każdy młody jedyne o czym myśli to o wyprowadzce.
 • Niby z Elbląga ale studiuje w Gdańsku, czyżby nasza miejscowa PWSZ nie zapewniała odpowiedniego poziomu kształcenia? To nie pierwszy i na pewno nie ostatni przypadek że młodzi ludzie idą za perspektywami i lepszym wykształceniem w Polskę zamiast tkwić w tej norze. Smutne ale prawdziwe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  10
  Student24(2021-05-03)
 • Ale. .. o czym ten wywiad? Trochę jakby o niczym.
 • Elbląg to miasto z którego należy uciekać tuż po zakończeniu ogólniaka czy technikum. Młody człowiek to tutaj może się dorobić garba i chorób.
 • Kosmetologia, no, no. Ambitnie.
 • Wyższa Szkoła Bankowa - profil kosmetologia?? :)
 • Niestety Elbląg jest takim miastem, który nie potrafi zatrzymać ludzi młodych i ambitnych. Nie ma dobrej oferty studiów magisterskich II stopnia, więc siłą rzeczy prędzej czy później studenci obierają kierunek Trójmiasto. Poza studiami to w Elblągu nie ma jak zdobyć innych kwalifikacji, oferta szkół i centrów szkoleniowych jest uboga. Bardzo fajnie, że w CKZiU prowadzone są kursy zawodowe i jakimś cudem udało mi się z nich skorzystać, jednakże ciężko jest w tym mieście zebrać minimalną grupę dorosłych chętnych do kształcenia zawodowego, żeby w ogóle uruchomili takie kształcenie na Bema. Więc po części obecny stan miasta odpowiadają sami elblążanie. Bo wiecie - co z tego, że ktoś otworzy coś nowego, skoro nie będzie żadnego popytu i interes upadnie z braku wpływów?
Reklama