UWAGA!

Teraz ja - Elbląg zły?

 
Elbląg, Elbląg zły?
fot. AD

Pod każdym artykułem pojawiają się komentarze, że Elbląg jest wioską, że jest zły... Czy napewno?

Rodzice piszą, że brakuje placów zabaw dla dzieci. Drodzy rodzice, czy plac jest tak naprawdę potrzebny? Zabierzcie swoje dzieci do parku, zajmijcie czas im i sobie. Dla dzieci starszych istnieją osiedlowe domy kultury, gdzie mogą rozwijać swoje talenty i odnajdywać nowe. Są wolontariaty, w których wciąż mało chętnych.
       Młodzi piszą, że nie ma gdzie się bawić... Droga młodzieży, jest wiele klubów w Elblągu. Przybywa do nas co raz więcej ludzi z Trójmiasta, szukających kameralnej atmosfery. Starówka zaczyna tętnić życiem, napędzana ludźmi chcącymi zwiedzać, bawić się, a nawet obcokrajowcami studiującymi w naszych szkołach.
       Elbląg miastem emerytów – piszecie... Jednak Ci ludzie również należą do naszej społeczności. „Mają oczy” w przypadku, gdy bandyci kradną nam auta spod domu. Dobra, starsza sąsiadka siedzi często w oknie, prawda? Denerwują Was szczególnie ludzie starsi, wychodzący z rynku. Spójrzcie na to inaczej – kupują warzywa, owoce i dźwigają to wszystko do domu, by zrobić obiad nierzadko dla całej rodziny, bardzo często po to, by zostać w tej rodzinie zauważonym, poczuć się potrzebnym najbliższym.
       Wcale nie potrzebujemy wielkich centrów handlowych ani innych „bajerów”. Nie musimy udowadniać innym, że mamy „coś” i jesteśmy lepsi. Znajmy swoją wartość.
       Drodzy Elblążanie, skoro brakuje Wam festynów, zawsze możemy sami zorganizować sobie coś podobnego. Np. zamieścić artykuł o wspólnym grillowaniu w Bażantarni. Wielu z Nas spędza weekendy w domach. A czy nie przyjemniej spotkać się, poznać nowych ludzi, zawrzeć nowe przyjaźnie, a może odnaleźć miłość?
       Bądźmy dumni z Naszego miasta. My je tak naprawdę tworzymy i my tchnijmy w nie nowe życie. Nikt za Nas tego nie zrobi. Nawet prezydent, kimkolwiek by był.
      
lovin
Liczba publikacji: 3
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.0 25 170

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A co powiesz rodzicom przedszkolaków których czeka znaczna podwyżka opłat od 1 września ?
 • zgadzam sie, elblag nie jest az tak zly jak narzekaja ludzie. .. a artykul - dorby pomysl ale za krotki.
 • na to niestety nic nie poradzimy. .. to jest polska rzeczywistość. .. Jednak my mieszkańcy możemy ulepszyć swoje miasto i wzajemne kontakty
 • a czy każdy każdemu musi wypominać błędy??
 • Aleksandra-autorko, tu się z Tobą zgodzę. Po tygodniu ciężkiej pracy w innym mieście warto przyjechać do Elbląga by się porządnie wyspać, odpocząć nawet na ławce w parku. Elbląg to sypialnia Gdańska, Olsztyna, Szczecina, Warszawy, Poznania, Wrocławia nawet Krakowa i Katowic?Czemu?Bo na Śląsk jeżdzi bezpośredni pociąg TLK Gdynia-Katowice przez Elbląg. Ale fakt, Elbląg to miasto straconych szans. Przez min. 20 lat nie nadążymy za Malborkiem nawet Pasłękiem. Śpijcie więc dalej panowie bez-radni, dobranoc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Alojzy(2011-08-29)
 • Szanowna Aleksandro! Życie nie polega tylko na grillowaniu i noszeniu siatek z zakupami. Życie to też praca i rozwój. Pracą ludzie się bogacą. Wylicz mi proszę ile nowych przedsiębiorstw powstało w naszym mieście. Takich, które dają zatrudnienie tym wszystkim, którzy chcieli by mieć na tego grilla, którzy zamiast cieżkich siatek z zakupami chodzą po śmietnikach. Piszesz o studiach, nasze kierunki są zwyczajowo komercyjne. Chcesz mieć dobre wykształcenie. .. niestety tu możesz zostać co najwyżej kolejnym marketingowcem lub ewentualnie skonczyć administrację. Dobre wykształcenie zdobywa się na renomowanych uczelniach takich jak Politechnika, UG, UWM etc. Szanowna Koleżanko z bólem zauważam, że elbląg to miasto, które się nie rozwija - następuje regres. Imprezami i koncertami nik się nie nakarmi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  taki tam...(2011-08-29)
 • Elbląg to fajne miasto, niestety obarczone znaczną liczbą frustratów dających upust swoim niespełnieniom na forach internetowych. Zamiast marudzić polecam iść na spacer; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Łukasz23(2011-08-29)
 • Łukasz23 popieram. A co do miejsc pracy. .. Bezrobocie panuje wszędzie. Jednak spotkałam się z przypadkami gdzie w Elblągu firmy zatrudniały i bez wykształcenia. Pisałam o festynach gdyż po sezonie letnim było wiele komentarzy, że takowe festyny są beznadziejnie planowane i bezefektowne.
 • hę, pragnęłam jedynie przekazać Elblążanom, że wbrew pozorom nasze miasto nie jest takie złe. Tylko o to mi chodziło. Błędy to już mniejsze zło
 • niezłe banialuki Mówisz że brak placu zabaw to nie problem? Chyba nie masz dzieci, które jednak chce bujawkę i drabinki. I gdy zobaczy takie to koniecznie chce się pobawić i wszelkie inne zabawy już go nie interesują. Emeryci pomogą? Zajmują sie wypatrywaniem i obrabianiem czterech liter a gdy coś się stanie to nikt nic nie wie. Co do centrów handlowych czy galerii to nie tylko szpan ale też konkurencyjne ceny. Elbląg nie jest zamożnym miastem a ceny są niekiedy większe niż w trójmieście czy innych miastach. Mamy prawo narzekać gdy coś dzieje się źle, nie każde narzekanie to od razu puste gadanie i malkontenctwo. Rozumiem że są tacy któym nigdy nic nie odpowiada i narzekać będą zawsze, czy będzie rządzić SLD czy PIS czy PO, NOwaczyk czy Slonina ale z drugiej strony nie ma co się oszukiwać i zaklinać rzeczywistości- w Elblągu żyje się coraz gorzej i miasto popada w coraz większą stagnację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  takiś(2011-08-29)
 • Cóż. Place zabaw są bardzo potrzebne dla maluchów i nie będę z Tobą, autorko, dyskutować na ten temat, bo jak widać "wiesz lepiej" zapewne własnych dzieci nie posiadając:) Podyskutować za to warto nad Twoją interpunkcją oraz pisownią m. in małą i dużą literą. Zanim się coś napisze, warto zajrzeć do słownika, polecam:) to nie złośliwość - nie rozumiem i nie toleruję takiego dużego niechlujstwa, to wszystko. co do wspaniałości Elbląga, cóż nie rozumiesz chyba zasadności takich medialnych narzekań. Więc spieszę tłumaczyć. Są one po to, by ludzi zmusić do działania, by coś zmienić, dostrzec wady i móc je naprawić. Elbląg jest miastem, w które warto inwestować - jeszcze. Ale nie ukrywajmy - dzieje się mało, bezrobocie za to duże, a i frustracja społeczna rośnie. Nie ma co demonizować, ale zamykać oczy na to, co złe też nie wolno. Jak Ci dobrze, pisz o tym, co dobre. , A Ty narzekasz, że inni narzekają:-) I co z tego wynika? oprócz tego, że kilka osób wytknie Ci błędy, słusznie zresztą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  mama_synka(2011-08-29)
 • takiś a mnie się przekaz podoba. Dopatrz się też rzeczy dobrych!
Reklama