UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska legenda i harcerskie podchody

 
Elbląg, Elbląskie harcerki podczas spotkania z małymi elblążanami
Elbląskie harcerki podczas spotkania z małymi elblążanami (fot. WS)

Historia najczęściej pocieranego nosa w Elblągu, specjalna trasa biegnąca po mapie elbląskiej Starówki, a na koniec dyplom Znawcy Elbląga – tak wyglądało kolejne spotkanie z cyklu Elbląg Czyta Dzieciom, które tym razem zostało poprowadzone przez elbląskich harcerzy.

 Wszyscy ci, którzy postanowili dziś (26 sierpnia) udać się do Ratusza Staromiejskiego mogli wysłuchać legendy o bohaterskim Piekarczyku, którą czytała, a także opowiadała Ewelina Dżugan – szefowa Harcerskiej Służby Informacji Hufca w Elblągu. W drugiej części spotkania mali elblążanie pod opieką rodziców rozwiązywali różne zadania dotyczące Elbląga, które znajdowały się na trasie składającej się z pięciu punktów – Podzamcza, Galerii El, Bramy Targowej, Katedry św. Mikołaja oraz Ratusza Staromiejskiego. Na koniec każdy uczestnik podchodów otrzymał dyplom Znawcy Elbląga.
       – Przede wszystkim uczy to dzieci samodzielności, poznają też miejsce, w którym odbywa się ten bieg, mają też z tego dużo frajdy – opowiada Ewelina Dżugan. – W biegu terenowym nie chodzi o to, żeby być pierwszym, ale o to, żeby znaleźć wszystkie punkty i wykonać wszystkie zadania. Nad jednym z nich można spędzić nawet i 15 minut, ale czas wykonania nie jest aż tak ważny.

 


       Organizatorem akcji Elbląg Czyta Dzieciom jest Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych.
       – Cała akcja jest zaplanowana do końca roku, a z nowym rokiem podejmiemy wyzwanie i będziemy starali się o to, żeby akcja ta na stałe wrosła w Stare Miasto i klimat Elbląga. Staramy się, aby każde czytanie miało swój temat przewodni i zapraszamy różnych gości. Szukamy takich tematów, które związane są z najbliższym świętem, z jakimś ważnym wydarzeniem. Jako, że za tydzień mamy Elbląskie Święto Chleba, które jest ogromnym świętem dla elblążan, postanowiliśmy zaprosić właśnie harcerzy, którzy, jak nam się wydaje, są najbardziej związani z tożsamością miasta, żeby to właśnie oni opowiedzieli dzieciom legendę o Piekarczyku, a także przygotowali grę terenową dla dzieci – wyjaśnia Małgorzata Woźna ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych. – Takie gry rozwijają, bo dzieci oprócz tego, że mają przeczytaną legendę jednocześnie mogą zapoznać się z punktami ważnymi na Starym Mieście. Takie poznanie, dotknięcie zobaczenie Bramy Targowej, Piekarczyka pozwala dzieciom na dłużej zapamiętać skąd ta legenda się wzięła, a przy okazji poznają one Stare Miasto.
      
       Akcja Elbląg Czyta Dzieciom została objęta patronatem przez Elbląską Gazetę Internetową portEl.pl. oraz została dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
      
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • www.soundrive.pl głosujcie na Uncle Jeyphon, można głosować codziennie! Pomóżcie oddanym swojej pasji muzykom zrealizować marzenia;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stefanlol(2012-08-28)
 • chciałam pójść z córką, ale jakimś cudem zniknęły z protelu informacje o czytaniu bajek, które były kilka dni wcześniej. Specjalnie zarezerwowałam sobie czas na ta okoliczność. Szkoda, mam nadzieje, że następnym razem nie będzie tego problemu czytaj bałaganu. Pozdrawiam harcerzy. Fajna akcja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Orionoko(2012-08-31)
Reklama