UWAGA!

Teraz ja - Elbląski trójkąt bermudzki

 Elbląg, Elbląski trójkąt bermudzki
fot. WS (arch. portEl.pl)

Kolejne wypadki w Kazimierzowie są przykładem tematu, który interesuje elblążan, a jest praktycznie nieobecny w kampanii wyborczej. Skrzyżowanie znajduje się w gminie Elbląg i władze miasta na prawach powiatu Elbląg nie mają żadnej władzy nad pechowym skrzyżowaniem.

Miasto na prawach powiatu Elbląg nie wchodzi też w skład powiatu elbląskiego. S7 jest drogą krajową i zarządza nią GDDKiA. Ale droga przez Kazimierzowo jest jedną z głównych dróg wyjazdowych z miasta dla mieszkańców Zawady i północnej części Elbląga. Za dużo na tym skrzyżowaniu jest wypadków, aby całą winę zrzucić na kierowców.
       Problem jest poważny, o czym świadczą liczne artykuły na elbląskich portalach internetowych i komentarze pod nimi. Tylko w sierpniu tego roku portel.pl opublikował pięć artykułów dotyczących wypadków na feralnym skrzyżowaniu.
       Nikt nie wymaga od kandydatów na radnych przedstawienia rozwiązania problemu. Rozwiązanie wymaga współpracy na linii miasto Elbląg – gmina Elbląg – powiat elbląski – oddział GDDKiA w Olsztynie. I jest to jedno z najbardziej pilnych zadań na nadchodzącą kadencję samorządową.
       Populizmem byłoby napisać, że problem przebije się dopiero podczas wypadku celebryty...
      
Sebek001
Liczba publikacji: 15
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.3 7 13

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Olsztyn ma to w d. u. pie. i nie przeznaczy ani złotówki na ten odcinek. Tak jak nas dymie na każdym możliwym kroku. Jeżdżąc sporo po województwie warmińsko-mazurskim przez ostatnie 5 lat było wiele remontów mniej znaczących dróg gdzie teraz jeździ się jak po stole ale wszystkie inwestycje są na ogół na odcinku od Ostródy i dalej od Olsztyna do Mikołajek czy Białegostoku Często są to boczne drogi łączące małe mieściny w kierunku Olsztyna. U nas zrobili tylko jedną do Kadyn i to z wielkim bólem i opóźnieniami, można jeszcze wspomnieć odcinek Pasłęk- Orneta ale to Elblążan mało dotyczy. Szybciej dogadają się z Gdańskiem a ci mają zawieszony w planach odcinek starej części jednopasmówki E7 w kierunku Elbląga,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  Turbodopalacz(2014-11-11)
 • Ja mam pomysł co z tym zrobić, zakaz skrętu w lewo zarówno od strony Elbląga jak i Gdańska, problem rozwiązany-zaglosujesz na mnie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  MarcinJ(2014-11-11)
 • Czy od strony Gdańska to nie wiem, ale od strony Elbląga zdecydowanie tak. Mieszkańcy Zawady jadący w kierunku Warszawy mają wygodniejszy wjazd na Warszawskiej. Ten nie jest do niczego potrzebny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  wwwwwwwwwwwwww(2014-11-11)
 • Przecież jest projekt, przetarg etc. na S7 Gdańsk - Elbląg, w efekcie to skrzyżowanie będzie miało marginalne znaczenie, po cholerę się tym teraz zajmować, skoro nikt nie ruszył tyłka od czasu budowy obwodnicy E-ga. Patrząc na to jak jeżdżą kierowcy na tym skrzyżowaniu i później na 7 to ilość wypadków jest zdecydowanie ich winą, nie przydrożnych drzew, nie łuku, tylko prędkości (jadących już 7) i braku cierpliwości kierowców wyjeżdżających z podporządkowanej.
 • przetarg jest teraz wstrzymany tłumacząc brakiem funduszy na realizacje tego projektu
 • to nie jest pechowe skrzyżowanie tylko kierowcy nie potrafią jeżdzić na światłach i tu maja problem nie widze tam nic trudnego do poruszania sie na tym skrzyżowaniu. Tam to tylko brawura, pewność kierowców (może zdąże) i pośpiech i nic więcej chamstwo kierowców tez robi swoje widza ze się czeka na wyjazd i tworzy się korek żaden nie przepusci no bo jak to przecież jestem na drodze z pierwszeństwem to niech czekaja głupota kierowców i tyle.
 • Czy chociażby przejściowo nie ustawić tam świateł?
 • Ten wyjazd wymaga przemyślanej przebudowy, problem ten zniknie gdy zostanie zrealizowana S7.Jednak kolizyjność to tylko i wyłącznie błędne decyzje kierujących. Tak naprawdę drzewa nie skaczą na samochody.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  cza.cza(2014-11-11)
 • No sorry, ale to skrzyzowanie jest tak proste ze nie podlega komentowaniu. W Elblagu sa np. smieszne dwa ronda trudne (pomijam juz kwestie ze nie zgodne z prawem) i tam nie ma wypadkow??!! Po prostu jak ktos nie potrafi jezdzic to i na prostej, szerokiej bedzie problem z poruszaniem sie na drodze, nie wspomne o braku uzywania mozgu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  kicia20144(2014-11-11)
 • Problem nie jest poważny, wystarczy znac podstawowe przepisy ruchu drogowego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  skjqbo(2014-11-11)
 • jest słaba widoczność i dla wjeżdżających od strony Gdańska i wyjeżdżających w stronę Wa-wy a gdy z kierunku Wa-wy do Gdańska nie zastosuje się do ograniczenia, a takich jest większość to wypadek gotowy itd. itp. .. .Nie jest to super skrzyżowanie pokonuje je codziennie.
 • to nie tylko skrzyżowanie bo ten 74 to chodzi o to że 3 pasy (licząc wyjazd z Elbląga) schodzą się w jeden, no i nie mają się gdzie mieścić.
Reklama