UWAGA!

Elblążanie protestowali przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego

 Elbląg, Elblążanie spacerowali przeciw delegalizacji aborcji
Elblążanie spacerowali przeciw delegalizacji aborcji (fot. Michał Skroboszewski)

Kilkudziesięcioosobowa grupa elblążan przespacerowała się dziś (27 stycznia) wieczorem w proteście przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Protesty w wielu miastach to reakcja na opublikowania uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zobacz zdjęcia.

Dziś (27 stycznia) Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Przypomnijmy: 22 października ubiegłego roku TK orzekł o niezgodności z konstytucją przepisów dopuszczających aborcję ze względu na wady płodu. 

Opublikowanie uzasadnienia było bezpośrednią przyczyną „spacerów protestacyjnych” w wielu miejscowościach w kraju. W Elblągu kilkudziesięcioosobowa grupa wyruszyła po godzinie 20 z placu Jagiellończyka, kierując się w kierunku biura Prawa i Sprawiedliwości.

- Cały czas mówiono, że to my robimy piekło. To nieprawda: piekło robi nam rząd. To już nie chodzi o jakiekolwiek postulaty... - mówiła Izabela Daciuk z Elbląskiego Strajku Kobiet, organizatorka spaceru.

Nie zabrakło flag Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, kartonów z hasłami m.in.: „Nie oddam wolności za 500”, Jarek puchu marny idź precz!!!”, „Matka Boska Cierpiąca Królowa Polski”.

Spacer przebiegał w pokojowej atmosferze. Spacerowicze dłuższy postój zrobili dopiero pod biurem Prawa i Sprawiedliwości przy placu Słowiańskim.

- Krok po kroku odbierane są nasze prawa – mówił jeden z protestujących.

Policja dogoniła spacerujących dopiero na ul. Giermków w okolicy Szkoły Podstawowej nr 21. Patrol wylegitymował co najmniej jedną osobę. Następnie spacerujący kontynuowali przemarsz w kierunku dworca PKP.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama