UWAGA!

Foteliki i rowery dziecięce pod lupą

Pracownicy Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej w Olsztynie skontrolowali sklepy w wybranych miastach Warmii i Mazur - w tym także w Elblągu - oferujące do sprzedaży foteliki rowerowe i rowery dziecięce.

Kontrola została przeprowadzona w pięciu placówkach detalicznych w Elblągu, Ełku, Nidzicy, Ostródzie i Olsztynie. Zbadano 15 partii rowerów i dwie partie fotelików. Kontrolerzy wnieśli uwagi co do dziewięciu partii rowerów w trzech sklepach. Stwierdzili m.in. niewłaściwe umocowania pedałów, zbyt mały prześwit między pedałami a błotnikiem przedniego koła, nieprawidłowe osłony łańcucha.
       Szczególnie ostatnia z uwag kontrolerów jest istotna. Poważne wątpliwości budzi to, że są sprzedawane rowery z przerzutkami, przeznaczone dla dzieci w wieku 6-7 lat, a przerzutki nie mają odpowiednich osłon. Taka konstrukcja stwarza niebezpieczeństwo dla dzieci.
       O wynikach kontroli inspektorzy powiadomili wojewodę warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego.
      
      
Edyta Wrotek, Rzecznik Prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ale to pewnie chińskiej produkcji więc nikt nie odpowie za błędy. .. ..
  • Byłoby miło, gdyby społeczeństwo dowiedziało się jak wypadły wyniki. Bez sensu jest przeprowadzanie takich badań jeśli my konsumenci nie możemy dowiedzieć się jakich produków unikać. Gdyby wyniki były oficjalnie ogłaszane to producenci bardziej by się starali o jakość wyrobów. Informacja o nieuczciwych producentach rozeszłaby się błyskawicznie. Posunięcia klientów (unikanie produktów o słabej jakości)spowodowałyby to, że zniknęłyby one z rynku siłą rzeczy. Rynek sam zweryfikuje buble. A tak badania sobie a my i tak musimy kupować buble. Co to ma być? Ochrona bubla?? Bo konsumenta na pewno nie. .. konsument
  • Dobrze, że chociaż Wojewoda wie czego unikać na rynku. .. Szkoda, że konsument nie wie. ..
Reklama