UWAGA!

Fotowoltaika, czyli dodatkowe pieniądze dla domu

 Fotowoltaika, czyli dodatkowe pieniądze dla domu

Biorąc pod uwagę, że właściciel domu płaci miesięcznie około 200-400 zł za prąd, w skali roku jest to już 2 400 – 4 800 zł. W skali 25 lat (biorąc pod uwagę coroczny, faktyczny wzrost cen prądu) wydamy na energię niebagatelną kwotę, nawet 175 tys. złotych! Instalacja fotowoltaiczna pozwala zachować do 90% tych pieniędzy. Jak to możliwe?

Fotowoltaika, w uproszczeniu, polega na zamianie promieniowania słonecznego w prąd elektryczny. Dzieje się to za pośrednictwem charakterystycznych ciemnych paneli umieszczonych na dachu lub na gruncie.
       Cały proces odbywa się w pełni automatycznie, a użytkownik nie odczuwa żadnej różnicy – jak dotychczas pobiera prąd „z gniazdka”, z tym, że już swój własny. Wyprodukowany ze Słońca, nie przez zakład energetyczny.
      
       Czy warto inwestować w fotowoltaikę?

       Według danych ekspertów „Rzeczpospolitej” (źródło: artykuł „Rosnących cen prądu nie da się zatrzymać” z dn. 14.04.2019 r.) „gospodarstwa domowe za energię mogą płacić w przyszłym roku nawet o 30–50 proc. więcej niż obecnie”. Wielu ludzi po przekalkulowaniu kosztów związanych z kupowaniem prądu od zakładu energetycznego, decyduje się na samodzielne jego produkowanie.  Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych tą technologią. Jeszcze kilka lat temu, w 2013, w naszym kraju istniało zaledwie 40 (!) mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy do 40 kWp. Na koniec 2018 roku do sieci było ich przyłączonych już ponad 55 105!
       „Bum na fotowoltaikę wywołały głównie galopujące ceny energii. Ale nie tylko. Władze stworzyły dogodne warunki do rozwoju energetyki prosumenckiej i inwestycji w fotowoltaikę. Klienci mogą korzystać z ulg inwestycyjnych, termomodernizacyjnych oraz dogodnych form finansowania fotowoltaiki” - mówi Paweł Zabielski, właściciel OZE Projekt Fotowoltaika Paweł Zabielski.
      
       Jakie będą efekty?

       „Czy to rozwiązanie rzeczywiście obniży moje rachunki?” - to główne pytanie płynące nurtujące przyszłych inwestorów.  Instalacje fotowoltaiczne rozgościły się na polskich dachach i z łatwością możemy otrzymać dokumenty, wskazujące na osiągi instalacji.  Poniżej prezentujemy rachunki przed i po montażu instalacji fotowoltaicznych u klientów firmy OZE Projekt Fotowoltaika:
      
       Inwestor, Pan Wiesław W. z Naterek (klient indywidualny)

       bez instalacji: 350,79 zł brutto
       z instalacją: 42,56 zł brutto
       Inwestor, Pani Mariola F. z Węgorzewa (klient indywidualny)
       bez instalacji: 258 zł brutto
       z instalacją: 31,22 zł brutto
       Inwestor, Pan Tomasz Ł. z Nowego Dworu (gospodarstwo rolne)
       bez instalacji: 1 208,36 zł brutto
       z instalacją: 68,29 zł brutto
       Inwestor, Pan Krzysztof G. z Jabłonowa (gospodarstwo rolne)
       bez instalacji: 2 498,56 zł brutto
       z instalacją: 216,74 zł brutto
      
       Własna instalacja fotowoltaiczna pozwala obniżyć rachunki za energię nawet o 90%. Różnica jest widoczna już po otrzymaniu pierwszych faktur. Warto zainteresować się technologią, która zarówno w Polsce jak i na Zachodzie, przynosi użytkownikom znaczące zyski. Inwestycja w produkowanie własnego prądu jest małą zmianą, która przynosi wielkie korzyści.
      
       OZE Projekt Fotowoltaika Paweł Zabielski – zajmujemy się kompleksową realizacją instalacji fotowoltaicznych dla domów, gospodarstw rolnych i firm. Wyręczamy naszych klientów na wszystkich etapach prowadzenia inwestycji – od projektu, przez kosztorys, doradztwo w sprawach finansowania, montaż, po przyłączenie do sieci i przeglądy techniczne. Zrealizowaliśmy setki instalacji fotowoltaicznych na terenie Polski Północnej i Centralnej.
      
      
OZE Projekt Fotowoltaika - www.ozeprojekt.pl
      
Facebook: OZE Projekt Fotowoltaika
       tel.: 89 672 40 30

       ----- artykuł sponsorowany ------

      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie