UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Goście z Wielkiej Brytanii w SP 16

 
Elbląg, Goście z Wielkiej Brytanii w SP 16
fot. nadesłana

Szkołę Podstawową nr 16 w Elblągu odwiedzili nauczyciele z Wielkiej Brytanii. W ramach wymiany nauczyciele obserwują zajęcia edukacyjne w różnych szkołach. Zagraniczni goście obserwowali zajęcia matematyki w klasie 4 c prowadzone przez panią Ewę Kotlik oraz w klasie 4 a przez panią Mariolę Wiśniewską.

Podczas lekcji uczniowie pracowali metodą Map Rozwiązywania Problemów – łamaczem matematycznym. Łamacz rozbija zadanie na mniejsze kroki. Dzięki temu uczniowie kierując się logiką rozwiązywali skomplikowane, złożone zadania matematyczne. Mapa pomaga im skoncentrować się na poszczególnych, małych i prostych krokach, by na końcu uzyskać wynik całego dużego zadania.
       Potem obserwowali lekcje języka angielskiego. Najpierw w klasie VI a w grupie dziewczynek. Lekcja prowadzona była przez panią Beatę Jeziorską. Tematem zajęć były czasy przeszłe - Past Simple i Past Continuous. Uczennice powtórzyły konstrukcje zdań z użyciem Narzędzia Krytycznego Myślenia - Gałęzi, co bardzo przykuło uwagę obserwujących. Następnie uczennice tworzyły krótkie opowiadania z użyciem tych czasów. Kolejna lekcja była prowadzona przez panią Annę Gawdzis w klasie 4 c. Celem zajęć było wprowadzenie nowej konstrukcji gramatycznej oraz zaprezentowanie nabytych przez uczniów umiejętności językowych. Goście mieli również okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią Karolinę Witkowską w klasie III a, na których zapoznali się z fragmentami lektury „Mikołajek”. Na pierwszej lekcji obserwowali, jak dzieci pracowały z wykorzystaniem gałęzi logicznej przygotowując się do konstruowania opowiadania. Druga lekcja poświęcona była rozwiązywaniu konfliktów pomiędzy bohaterami lektury w oparciu o chmurkę – jednego z narzędzi TOC. Podczas zajęć zarówno dzieci, jak i goście siedzieli na pikach terapeutycznych, a przyswajaniu wiedzy towarzyszyły liczne zabawy ruchowe przy muzyce z wykorzystaniem tajemniczego kuferka oraz chusty animacyjnej.
       Zarówno goście jak i uczniowie byli zadowoleni z przeprowadzonych lekcji, które przebiegały w miłej atmosferze.
      
Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama