UWAGA!

Harcerska zima

Elbląg, Harcerska zima
(fot. Agata Kot)

Ferie zimowe w naszym województwie trwają już od ponad tygodnia. Harcerze również aktywnie korzystają z tego czasu, wyjeżdżając na zimowiska do pobliskich miejscowości. Gdzie wybrali się tym razem?

Czas zimowego szaleństwa rozpoczął się już ponad tydzień temu. Jest to okres, w którym co roku organizowane są przede wszystkim pięciodniowe wyjazdy poszczególnych szczepów i drużyn Hufca Elbląg ZHP. Miejsca, gdzie wyjeżdżają nasi harcerze, są zwykle małymi miejscowościami niedaleko naszego miasta. W tym roku jednak oprócz Starego Pola i Zielonki Pasłęckiej harcerce odwiedzą również Berlin!
       Ponad 80 osób ze szczepu „Wanbli” wybrało się do Starego Pola, aby tam spędzić wolny czas ferii. Szczep harcerski „Bukowina” tym razem pojechał do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej. Wybrało się tam prawie 90 osób. Natomiast elbląska artystyczna drużyna „Navajo” postawiła sobie za cel wybranie się do Berlina i nagranie tam płyty w prawdziwym studiu muzycznym. Z kolei Elbląg odwiedzi nowo powstała drużyna harcerska z Młynar. Dzieci mają między innymi w planach zwiedzanie HOW „Bryza”, Elbląga i Muzeum Archeologiczno-Historycznego.
       Oprócz tego w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza” odbywa się półzimowisko „AKTIWzima”. Są to aktywne zajęcia. Przed harcerskimi olimpijczykami między innymi ścianka wspinaczkowa, lodowisko i basen. Półzimowisko „AKTIWzima” dofinansowane zostało ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Atrakcji jest co nie miara, dlatego mamy nadzieję, że wszyscy wrócą ze swoich wyjazdów zadowoleni, zdrowi i pełni zapału do dalszej pracy.
      
      
Kamila Niewinowska, Hufiec Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama