UWAGA!

Harcerski zlot we Fromborku

Elbląg, Harcerski zlot we Fromborku

Elbląski hufiec zakończył rok harcerski trzydniowym zlotem we Fromborku. Już trzeci raz z rzędu harcerze podsumowali swoją roczną pracę, biorąc udział w zlocie, który odbył się w dniach 10-12 czerwca na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej we Fromborku.

W wyjeździe wzięli udział elbląscy skauci z każdego pionu: zuchy (6-10 lat), harcerze (10-13 lat), harcerze starsi (gimnazjaliści) oraz wędrownicy (16-25 lat).
       Dla każdej grupy wiekowej namiestnicy przygotowali oddzielny program. Zuchy zdobywały sprawność Jaskiniowca. Harcerze brali udział w piątkowym ognisku, zdobywali pióra, z których później zrobili indiańskie pióropusze. W pomalowanych farbami twarzach, jak na Indian przystało, brali udział w zespołowych grach. Natomiast harcerze starsi do Fromborka dotarli pieszo na drugi dzień, ponieważ pierwszą noc spędzili na łonie natury i organizowali gry sportowe. Wędrownicy, najstarsza grupa wiekowa w Związku Harcerstwa Polskiego, wspierała organizatorów zlotu i dołączała się do zabawy innych harcerzy.
       Pod wieczór w sobotę odbył się uroczysty apel, w którym wzięły udział wszystkie drużyny przybyłe na zlot oraz goście. Komendant Hufca Elbląg ZHP podharcmistrz Adrian Greczycho podsumował pracę naszej harcerskiej wspólnoty, podziękował wszystkim za trud włożony w tegoroczne przedsięwzięcia. Życzył wszystkim harcerskich wakacji, odpoczynku i motywacji do przyszłorocznej pracy.
       Podczas zlotu odbyło się spotkanie informacyjne dla drużynowych i instruktorów hufca. Na zbiórce przypomniano wszystkim aktualne projekty, które realizuje hufiec. To między innymi dzięki projektowi „Stop nałogom” przygotowano propozycję programową dla wszystkich drużyn, która dotyczy zdrowego trybu życia i informuje młodych, z jakimi zagrożeniami mogą się zetknąć. „To nie tylko znaczek” to hasło kolejnego projektu, którego inauguracja miała miejsce podczas koncertu charytatywnego, na którym wystąpiła Ewelina Flinta. Celem projektu jest ostrzeżenie przed konsekwencjami, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie znaków ostrzegawczych. Obecnie trwają prace nad spotem reklamowym.
       Rok harcerski 2010/2011 był niezwykle pracowity dla elbląskiego hufca. Prócz corocznie organizowanych przedsięwzięć dla mieszkańców naszego miasta, takich jak Sprzątanie Świata, Betlejemskie Światło Pokoju, Festyn żeglarski, Festyn „W krainie króla Piegusa” podjęliśmy wyzwanie zainaugurowania happeningu z okazji Dnia Flagi. Ponadto już po raz czwarty firma Alstom Power, Szkoła Policealna im. J. Romanowskiej oraz 3 Elbląska Drużyna Wędrownicza „Sfora”, przy wsparciu Urzędu Miasta, zorganizowały akcję edukacyjną „Alstom uczy – ratuj życie!”. W ramach tego projektu odbywają się zajęcia związane z udzielaniem pierwszej pomocy.
       Zlot we Fromborku to nie tylko podsumowanie działań, których podjęli się harcerze na rzecz naszego miasta. To przede wszystkim podsumowanie pracy gromad zuchowych i drużyn harcerskich. Zwieńczeniem ich pracy będą harcerskie, wakacyjne wyjazdy.
       Harcerze w tym roku odwiedzą w górach, nad morzem i jeziorami. Jeśli państwo chcielibyście skorzystać z naszej oferty, zapraszamy do zapoznania się z nią na stronie hufca www.zhp.elblag.pl.
       Wakacje to także okres pracy Komendy Hufca oraz innych zespołów, która będzie przygotowywać plan działania na kolejny harcerski rok.
      
      
Ewelina Dżugan, Harcerska Służba Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama