UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Husarze 2008

Elbląg, W tym roku generał dyw. Wiesław Michnowicz wręczył osiem statuetek "Husarzy"
W tym roku generał dyw. Wiesław Michnowicz wręczył osiem statuetek "Husarzy" (fot. st. chor. S. Tessar)

Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. Wiesław Michnowicz wyróżnił swoją doroczną nagrodą „Husarzem” osiem osób, które darzą wojsko sympatią, współpracują z żołnierzami i wspierają ich działania.

Uroczysta gala odbyła się 18 grudnia (czwartek) w klubie żołnierskim 16 Batalionu Dowodzenia. Podsumowano działalność służbową oraz współpracę cywilno – wojskową w 2008 roku w czterech kategoriach: działalność szkoleniowa oddziałów i pododdziałów dywizji, kształtowanie dyscypliny wojskowej, współzawodnictwo sportowe oraz działalność cywilno – wojskowa.
     - Pierwsze trzy kategorie oceniane były według punktacji określonej w rozkazie dowódcy dywizji do działalności w 2008 roku – wyjaśnia mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Najlepsze oddziały i pododdziały zostały wyróżnione pucharami, a dowódcy i przodująca kadra pododdziałów okolicznościowymi dyplomami i nagrodami pieniężnymi.
     Najlepsi sportowcy dywizji otrzymali także puchary i nagrody pieniężne.
     - W tej kategorii specjalnym wyróżnieniem – pucharem dowódcy 16 PDZ, został wyróżniony starosta powiatu elbląskiego Sławomir Jezierski za osiągnięcia, nieustępliwą walkę oraz ducha rywalizacji w czasie gry w tenisa ziemnego, który jest dla starosty wielką pasją – kontynuuje mjr Tuszyński.
     Podsumowano także rok w kategorii kształtowania dyscypliny wojskowej. Po raz kolejny w tej kategorii najlepszy okazał się 16 Tczewski Batalion Saperów z Tczewa.
     W trakcie gali dowódca 16 PDZ gen. Wiesław Michnowicz podziękował specjalnymi listami gratulacyjnymi szefom wydziałów i rodzajów wojsk dowództwa dywizji oraz dowódcom podległych jednostek wojskowych za działalność i osiągnięte wyniki w mijającym 2008 roku.
     - Uroczystość stała się okazją do podziękowania naszym wiernym i wypróbowanym przyjaciołom ze środowiska cywilnego, którzy w mijającym roku w sposób szczególny wspierali naszą dywizję i zasłużyli na szczególne podziękowania – podkreśla mjr Zbigniew Tuszyński. - W trakcie gali po raz szósty wręczono doroczne wyróżnienie dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej – Statuetki „Husarza”. Na wniosek środowisk wojskowych naszych jednostek otrzymali je:
     Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM Światowid (fot. niżej)

 

, dr inż. Michał Waluk, Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu, Sławomir Kowalewski, burmistrz Mławy, Zenon Odya, prezydent Tczewa, rotmistrz kawalerii Krzysztof Landowski, dowódca Ochotniczego Szwadronu Kawalerii, kpt. Maciej Skrzypczak, dowódca Orkiestry Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg, Andrzej Twardowski, kierownik Klubu Garnizonowego w Suwałkach.
     Ponadto dowódca 16 PDZ uhonorował specjalnymi wyróżnieniami i okolicznościowymi podziękowaniami przedstawicieli władz państwowych i administracyjnych województwa warmińsko – mazurskiego i Elbląga, duchowieństwo, przedstawicieli środowisk kombatanckich oraz prezesów i dyrektorów szkół, zakładów pracy i firm współpracujących z jednostkami dywizji.
     Część artystyczną zapewniła we wspólnie przygotowanym programie Orkiestra Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.
     Po uroczystej gali odbyło się spotkanie opłatkowe.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • "Najlepsi sportowcy dywizji otrzymali także puchary i nagrody pieniężne" wie ktoś kto to był, z chęcią bym im uścisnął dłoń.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    żuczek(2008-12-20)
Reklama