UWAGA!

Jak spędzić ferie w mieście?

Elbląg, Może na ślizgawkę?
Może na ślizgawkę? (fot. Damian Matwiejczyk).

Rozpoczęły się ferie, zimowa przerwa w nauce potrwa do 10 lutego. Na ten czas elbląskie placówki kultury i rozrywki przygotowały szeroki program zajęć, a część szkół organizuje tzw. półkolonie zimowe. Każdy, kto zostaje na ferie w mieście, znajdzie dla siebie coś interesującego. A my podajemy mini-ściągawkę, jak spędzić ferie.

W Bibliotece
     Biblioteka Elbląska zaprasza dzieci i młodzież na zimowe zajęcia do Pracowni Papieru Artystycznego (trzecie piętro). Podczas warsztatów poznać będzie można m.in. technikę ręcznego czerpania papieru i jego ozdabiania oraz technikę formowania plastycznej masy papierowej „papier mache”. Dla osób indywidualnych zajęcia z papieru czerpanego odbędą się we wtorki (31 stycznia i 7 lutego) w godz. 10-11.30 i 12-13.30. Zajęcia z „papier mache” – w środy (1 i 8 lutego) w godz. 9-11. Opłata za warsztaty – 5 zł.
     W pozostałe dni odbywać się będą zajęcia dla grup zorganizowanych (10-15 osób), gdzie opłata wynosi 3 zł za osobę. Terminy spotkań należy ustalać telefonicznie – 055 611 00 60. Więcej informacji: www.bibliotekaelblaska.pl.
     
     W MDK-u
     Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do udziału w zajęciach sekcji: gitarowej, wokalnej, jazzowej, muzyki dawnej, plastycznej, teatralnej, komputerowej i sekcji „videomaniaka”. W programie warsztatów wokalnych przewidziany jest także casting na młodych wokalistów.
     W piątek 10 lutego o godz. 17 odbędzie się kolejne „Spotkanie z podróżą”, czyli z podróżnikiem, który opowie o swoich przygodach, zaprezentuje slajdy, zdjęcia, rekwizyty oraz krótkie filmy. Wstęp wolny.
     
     W Multikinie
     Multikino przygotowało wiele atrakcji zarówno filmowych jak i muzycznych. W pierwszym tygodniu ferii (30 styczeń - 3 luty) wyświetlane będą znakomite filmy dla dzieci i młodzieży – „Fantastyczna czwórka”, „Szeregowiec Dolot” i „W 80 dni dookoła świata”. Natomiast w drugim tygodniu ferii (6 -10 luty) zobaczyć będzie można filmy: „Batman – początek”, „Gwiezdne wojny – Zemsta Sithów” oraz „Roboty”. Wszystkie wymienione seanse rozpoczynają się o godz. 11 i 14. Cena biletu – 8 zł. Można też kupić karnet, który obejmuje wejściówkę na film, godzinę jazdy na krytym lodowisku, plakat filmowy i podwójne doładowanie karty Multikinomaniaka. Cena takiego karnetu – 10 zł. Z krytego lodowiska widzowie Multikina skorzystać mogą przed każdym seansem, czyli o godz. 10 i 13 (z wyjątkiem 10 lutego).
     W każdy wtorek i czwartek w godzinach 14-16 w Multikinie organizowane będzie karaoke dla dzieci i młodzieży. A ci, którzy nie umieją lub nie lubią śpiewać, mogą odwiedzić Multikino, by zobaczyć koncert swojego idola. Od najbliższego poniedziałku przez dwa tygodnie czeka nas aż dziesięć koncertów na kinowym ekranie. 30 stycznia z dużego ekranu zaśpiewa Robbie Williams, 31 stycznia – Coldplay, 1 lutego - Kylie Minogue, 2 lutego – Radiohead, 3 lutego - Glastonbury Anthems, 6 lutego – Placebo, 7 lutego - Atomic Kitten, 8 lutego – Moby, 9 lutego - Nick Cave, a 10 lutego zobaczymy zespół Iron Maiden.
     Koncert emitowane będą dwa razy dziennie, o godz. 11 i 19. Cena biletu na jeden koncert od 8 do 10 zł, karnet na cały cykl – od 40 do 50 zł. Więcej informacji: www.multikino.pl.
     
     W Światowidzie
     Ferie w CKiWM Światowid to wiele atrakcji dla każdego: filmy, zabawy, konkursy z nagrodami oraz warsztaty artystyczne. W ciągu najbliższych dwóch tygodni w kinie zobaczyć będzie można „Opowieści z Narni”, „Bambi II”, „Epokę lodowcową”, „Mickey magiczną gwiazdkę” czy „Dawno temu w trawie”. Bilety na filmy „Opowieści z Narnii” i „Bambi II” - 11 zł dla grup zorganizowanych i 12 zł dla klientów indywidualnych, pozostałe - 5 zł.
     Przed każdym seansem najmłodsi widzowie dowiedzą się od instruktorów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jak udzielać pierwszej pomocy. Natomiast po filmie będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, tzw. otwartych studiach artystycznych przeprowadzanych przez sekcje plastyczną, ceramiczną i taneczną. W programie warsztatów zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, zajęcia taneczne (taniec nowoczesny, towarzyski i ludowy), nauka wykonywania witrażu oraz warsztaty teatralne i recytatorskie dla młodzieży i gimnazjalistów. Szczegółowy program imprez: www.swiatowid.elblag.pl lub pod numerami telefonów: 055 611 20 56, 055 611 20 68.
     
     Nad Jarem
     Również Osiedlowy Zespół Społeczno-Kulturalny „Jar” przygotował dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji. Zajęcia będą się tu odbywać w godzinach od 8 do 16. Będą to warsztaty plastyczne, malowanie na szkle, zajęcia z aerobiku. Będzie też czas na rozgrywki sportowe i komputerowe oraz wspólne wypady do kina, teatru, na basen i na lodowisko. W czasie ferii w OZSK „Jar” działać będzie kawiarenka internetowa, przeprowadzony też będzie kurs podstawowej obsługi komputera. Zapisy do udziału w imprezach i konkursach przyjmowane są pod numerem telefonu 055 648 39 69.
     
     Na basenie
     Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w czasie ferii organizuje bezpłatne zajęcia z nurkowania, ratownictwa, doskonalenia i nauki pływania. Elblążanie będą też mogli nauczyć się reanimacji i udzielania pierwszej pomocy nad wodą. W programie jest także wycieczka do Parku Wodnego w Sopocie oraz wspólne wypady do kin, na kulig i spacery po mieście. Odbędą się zawody pływackie w szybkim pływaniu w płetwach oraz zabawy i konkursy dla dzieci w wodzie.
     Ponadto Elbląski WOPR organizuje odpłatny kurs płetwonurka w systemie CMAS. Zajęcia basenowe odbywać się będą na krytej pływalni MOSiR przy ul. Robotniczej 68. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 055 234 92 61.
     
     Na lodzie i śniegu
     Oczywiście przez cały czas trwania ferii będzie można skorzystać z krytego lodowiska przy ul. Karowej oraz ze ślizgawki na torze przy ul. Agrykola. Na Górze Chrobrego czekać będzie wyciąg narciarski.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama