UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Ja bym dodał jeszcze rowerzystów. No szlag mnie trafia jak w prawo skręcam na zielonym pełnym i wpie. .. piiip mi się rowerzysta z prawej strony nagle jak widmo bo ma dróżkę rowerową prowadzącą przez pasy dla pieszych i zasuwa jak dzika świnia nie patrząc na nic. Kto w tym momencie ma pierwszeństwo??? Pytam bo często nie widać w lusterku rowerzystów z prawej za plecami, a w dodatku obracanie całego siebie aby zerknąć czy hrabia nie nadjeżdża jest niebezpieczne dla ruchu drogowego. .. Ogólnie uważam za kretyński przepis "zielone dla pojazdów, skręcam w prawo a tam zielone dla pieszych". No ku. .. a geniusz wszechczasów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    4
    PluszowyMisioWaucie(2015-11-19)
  • Zastanów się trochę. .. to normalne, że skoro Ty masz pełne zielone, to i piesi na tym samym kierunku mają zielone, prawda? Chcesz żeby piesi zielone mieli wtedy, gdy Ty masz czerwone a tym samym zielone mają pojazdy z ruchu poprzecznego? Myślałeś choć chwilę nad tym? A może chcesz wprowadzić zielone dla każdego osobno, przez co 2-krotnie wydłużą się wszystkie czerwone i miasto zacznie się kompletnie korkować? Pomyśl. Poza tym to nie taka wielka trudność trudność skręcając w prawo zwolnić i obrócić głowę sprawdzając czy nie ma pieszych / rowerzystów zbliżających się do przejścia. Przypominam, że zmieniając kierunek ruchu MASZ OBOWIĄZEK przepuścić wszystkich pieszych chcących wejść na przejście przez drogę, w którą skręcasz i to niezależnie czy są światła czy nie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    1
    Edek...(2015-11-19)
  • No odpowiedział mi Edek z krainy kredek normalnie. W Niemczech nie ma idiotycznej strzałki zielonej, która daje możliwość skrętu w prawo i wjechania na pasy dla pieszych podczas gdy oni i rowerzyści mają zielone i co? Krzywda się dzieje? Zanim zaczniesz następnym razem pisać odpowiedź poczytaj ze zrozumieniem, a notujesz nie trzy po trzy, w którymś kościele dzwoniło ale w którym to już ciebie nie zainteresowało - dlaczego? A no dlatego, że nie wspomniałem o pieszych tylko o rowerzystach (o pieszych jest jedynie wyróżnienie pasów na drodze, bo są to pasy dla pieszych a nie pasy dla rowerzystów) którzy pojawiają się często znikąd. .. mało tego, potrafią w nocy jechać bez świateł i nie widać ich dosłownie, bo niestety ale chyba nie zauważyłeś, że samochód nie posiada tylnych świateł tak oświetlających drogę w taki sposób jak robią to światła przednie drogowe. Także jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem bo później wychodzi szara komórka i jest taka samotna, że aż piszczy. Koniec tematu i nie wracam bo szkoda mojego czasu na odpisywanie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    PluszowyMisioWaucie(2015-11-19)
  • Jesteś aż tak ograniczony umysłowo, czy tylko takiego udajesz? Najpierw piszesz (cytuję): "w prawo skręcam na zielonym pełnym", a potem pierdzielisz o jakiejś strzałce. Więc zdecyduj się, bo zaczynasz gubić się próbując na siłę ukryć swoją głupotę. Druga sprawa - wyobraź sobie, że jedziesz rowerem najbardziej zgodnie z prawem, czyli drogą dla rowerów, przez ulicę przejeżdżasz tylko odpowiednio wyznaczonym przejazdem, tylko na zielonym, z dozwoloną prędkością, ale nagle drogę zajeżdża Ci jakiś "król ulic", zaczyna drzeć japę że przecież on miał pełne zielone, że przecież nie będzie oglądał się czy czasem nie zajeżdża komuś drogi, bo przecie on jest król i władca! Patrzysz, oczy przecierasz, bo nie wierzysz w to co widzisz i słyszysz, nie wierzysz że można być aż takim burakiem. Przyglądasz się dokładniej i kogo widzisz? Ano samego siebie, całego czerwonego i oplutego ze złości. .. Wyluzuj. Zrozum, że nie jesteś sam na ulicy i nie masz prawa wyłączności do korzystania z infrastruktury miejskiej. A jeśli masz z tym problem, to oddaj prawo jazdy - będzie zdrowiej nie tylko dla innych, ale i Ty sam będziesz się mniej stresował.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Edek...(2015-11-20)
  • Najlepiej kup sobie auto, albo może tata kupi. Później kupi prawko.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Maliniarzzz(2015-11-20)
  • @Maliniarzzz - jeśli to do mnie, to muszę Cię zmartwić - auto mam swoje, tatuś nie musi kupować mi prawka, bo jestem już pełnoletni, ba - nawet moje prawko już dawno jest pełnoletnie. I mimo, że zdecydowanie częściej jestem kierowcą niż pieszym (wiadomo - du*a przyzwyczaja się do wygody), codziennie przejeżdżam po Elblągu ponad 20km, to jakimś cudem ani piesi ani rowerzyści nie sprawiają mi problemu. Nie sprawia mi problemu zwolnienie przed przejściem, ani obejrzenie się czy czasem drogą dla rowerów nie zbliża się rowerzysta. I myślę, że większości kierowcom też nie sprawia to problemu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Edek...(2015-11-20)
Reklama