UWAGA!

Jedno serce, jeden rytm

 
Elbląg, Elbląskie szkoły również grają z Orkiestrą
Elbląskie szkoły również grają z Orkiestrą (fot. AD)

Koszulki i kubki, obrazy, ale i zdjęcie z Marcinem Gortatem czy...kupony na zwolnienie ze sprawdzianu - z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grają również sztabiki w elbląskich szkołach, które uczniom i rodzicom zapewniły liczne atrakcje. Zobacz zdjęcia ze Szkoły Podstawowej nr 21 i Zespołu Szkół nr 2.

Jest ich ponad 30, niektóre zaczęły grać już 7 stycznia, inne skupiły się na finale, ale łączy je jeden cel - zbiórka pieniędzy dla maluchów i seniorów. Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grają również lokalne sztabiki, które przede wszystkim znajdują się w elbląskich szkołach.
       - My z Orkiestrą gramy od bardzo dawna. W tym roku na licytacje wystawiliśmy m.in. prace plastyczne z Młodzieżowego Domu Kultury i CSE Światowid, zdjęcie z Marcinem Gortatem czy piłkę do nogi z autografami naszych wuefistów. Acha, no i mamy pewną nowość - kupony na zwolnienie ze sprawdzianu. W ubiegłym roku udało nam się zebrać ok. 7,5 tys. zł, miejmy nadzieję, że powtórzymy ten sukces - wyliczała Katarzyna Drewniak, nauczycielka w Zespole Szkół nr 2, który znajduje się na Wyżynnej. - Oprócz tego staramy się, żeby był to atrakcyjny dzień, dlatego też mamy dużo występów, i już trzeci rok z rzędu wystawiamy przedstawienie, w którym główne role grają nauczyciele. ( W Zespole Szkół nr 2 zebrano kwotę 5 764,23 zł i 7 rubli! - przyp. red.)
       Pieniądze zbierała również podstawówka przy Godlewskiego, czyli SP nr 21, gdzie również nie zabrakło występów i innych atrakcji, takich jak mecz siatkówki rodzice kontra nauczyciele.
       - Jak co roku gramy pełną parą. Mamy kawiarenkę, gdzie można kupić coś na słodko, ale i na ciepło. Mamy również i kiermasz starych oraz nowych książek. Oprócz tego malowanie twarzy, gry na xboxie i oczywiście aukcja -  opowiadała Monika Dwojakowska, nauczycielka w SP nr 21. - A na niej największą popularnością cieszą się gadżety wośpowe. W tym roku dostaliśmy trzy koszulki ze sztabu i już w tym momencie każda z nich kosztuje 90 zł. A to jeszcze nie koniec. Mamy również jeden kubek z logo Orkiestry i już w tym momencie cena została podbita do 180 zł.
       Szkolne sztabiki powoli kończą, a przed chwilą na elbląskiej starówce rozpoczęło się granie finałowe, które potrwa aż do wieczora.
       - Zaczyna Sakin Ol, potem Pandemia, Satysfakcja, Piotrek Jacyno – zapowiadała rano Gabriela Zimirowska. - Jedzie też do nas ekipa 14 osób, dziewczyn, które brały udział w programie The Voice of Poland. A o godz. 20 - Światełko do nieba. Niebo rozbłyśnie, zabrzmi hymn orkiestry, będzie też pysznie. Tradycyjnie bowiem E. Leclerc ufundował dwa olbrzymie torty - jeden dla wolontariuszy, drugi dla elbląskiej publiczności.
      
       Cały czas można również licytować przedmioty na wośpowej aukcji internetowej, a jest w czym wybierać, bo wystawiono 361 przedmiotów, a wśród nich jeden dzień w fotelu prezydenta, bony na kursy prawa jazdy, obrazy, koszulki firmowe, biżuteria, kosmetyki, bony na zabiegi poprawiające urodę, maskotki, zdjęcia z autografami gwiazd, koszulka Natalii Partyki, gadżety miejskie.
       Również i Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl gra z Orkiestrą - na aukcji znajdują się nasze kalendarze, kubki oraz wyjątkowy artykuł, w którym wygrany będzie mógł opowiedzieć o miłości.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama