UWAGA!

Kolejny protest w Elblągu. „Spacerujemy dalej”

 Elbląg, Kolejny protest w Elblągu. „Spacerujemy dalej”
fot. Anna Dembińska

W piątek (30.10) w Elblągu zapowiadany jest kolejny protest przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję ze względu na nieodwracalne wady płodu za niekonstytucyjną.

Jak zapowiadają organizatorzy protestu, rozpocznie się on o godz. 18. Start: Stare Miasto, przy Piekarczyku. Meta na placu Jagiellończyka. Trasa przemarszu: Stare Miasto – rondo Zamech – ul. Robotnicza - ulica Brzeska – al. Piłsudskiego – ul. Beniowskiego – ul. Królewiecka – plac Jagiellończyka.
       - Zapraszamy na kolejny spacer zorganizowany wspólnie z Elbląskim Strajkiem Kobiet oraz grupą Pis off – Elbląg. Przypominamy, że walczymy o prawa kobiet, o prawa wyboru i możliwość rodzenia dzieci z miłości, nie powinności. Nie akceptujemy decyzji TK! My, jako młodzież, kobiety, matki, żony, wspierający mężczyźni nie możemy odpuszczać! Nie teraz – czytamy na profilu społecznościowym Elbląskiego Strajku Kobiet.

Organizatorzy przypominają o maseczkach, płynach do dezynfekcji i odpowiedniej odległości pomiędzy zgromadzonymi osobami – 2 metry.

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)