UWAGA!

Komunikacja i organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

 Elbląg, Komunikacja i organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Jak i czym sprawnie dotrzeć w najbliższych dniach na elbląskie cmentarze? Jak zorganizowany będzie ruch w pobliżu nekropolii? - Zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej, która zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami, szczególnie w kierunku cmentarza Dębica – apelują władze miasta i Zarząd Komunikacji Miejskiej.

Przypominamy, że 1 listopada wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”. We Wszystkich Świętych – tak, jak w latach poprzednich - utworzone zostaną również dodatkowe linie, zapewniające dojazd z parkingów przy Al. Grunwaldzkiej (przy budynku PWSZ) do pętli przy Dębicy.

- Prosimy pasażerów o zachowanie ostrożności w pojazdach oraz na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Przypominamy jednocześnie o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego – informuje ZKM w Elblągu.

 

Szczegółowa informacja na temat komunikacji miejskiej.

 

25 - 29 października (poniedziałek – piątek) oraz 2 listopada (wtorek)

Na liniach nr 22 oraz 23 wprowadzone zostaną dodatkowe kursy:

 

Linia nr 22 – dodatkowe kursy w godzinach od 9:00 do 12:00,

Trasa: pętla Odrodzenia - Dąbka- Nowowiejska- Górnośląska – Agrykola – Wspólna- Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Grottgera – Rawska – Łęczycka – Dębica;

 

Linia nr 23 – dodatkowe kursy w godzinach od 9:00 do 17:00 (uwaga – dodatkowe kursy nie będą obsługiwały Stagniewa),

Trasa: pętla dworzec - Grunwaldzka - Żeromskiego – Bema - Łęczycka – Dębica.

 

30 października (sobota)

W komunikacji miejskiej obowiązuje sobotni rozkład jazdy. W godzinach od 8:00 do 16:00 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:

 

Na linii nr 25

Trasa: pętla Dębowa – Rawska – Łęczycka – Dębica (obie pętle);

Na linii J

Trasa: pętla Ogólna – Fromborska – Królewiecka - Kościuszki – Wspólna – Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Dębica (obie pętle);

Na linii Z

Trasa: pętla Odrodzenia – Dąbka - Nowowiejska- Górnośląska – Agrykola – Wspólna- Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Dębica (obie pętle).

 

31 października (niedziela) i 1 listopada (poniedziałek)

W godzinach od 8:00 do ok. 18:00 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:

 

Na linii nr 22

Trasa: pętla Odrodzenia - Dąbka- Nowowiejska- Górnośląska – Agrykola – Wspólna- Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Grottgera – Rawska – Łęczycka – Dębica GÓRNA;

 

Na linii Z

Trasa: pętla Odrodzenia - Dąbka- Nowowiejska- Górnośląska – Sienkiewicza (cm. Agrykola) – Bema – Łęczycka – Dębica DOLNA

 

Na linii 23

Trasa: pętla dworzec - Grunwaldzka - Żeromskiego – Bema - Łęczycka – Dębica GÓRNA;

 

Na linii nr 25

Trasa: pętla DębowaDruska - Rawska – Łęczycka – Dębica DOLNA i GÓRNA (jedyna linia zapewniająca połączenie do obu pętli przy cm. Dębica)

 

Na linii J

Trasa: pętla Ogólna – Fromborska – Królewiecka - Kościuszki – Wspólna – Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Dębica DOLNA

 

Na linii S

Trasa: pętla Skrzydlata – Malborska – Zagonowa – Rycerska – Armii Krajowej – 12 Lutego – Nowowiejska – Sienkiewicza (cm. Agrykola) – Bema – Łęczycka – Dębica DOLNA;

 

Na linii nr 26

Trasa: parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica GÓRNA;

 

Na linii nr G

Trasa: parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica DOLNA

Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych (oznaczone literą „P”) będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone NUMERAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.

 

Wyjątkiem w tym zakresie jest linia nr 25 której autobusy będą kursowały przez obie pętle.

Na liniach tramwajowych nr 1, 2, 3, 4 będzie obowiązywał rozkład jazdy jak w dni robocze. Zapewni to dogodny dojazd do punktów (Plac Słowiański, dworzec, Druska) w których będzie można przesiąść się do linii autobusowych kursujących z dużą częstotliwością w kierunku cmentarzy.

Przykładowo:

- Z placu Słowiańskiego linia autobusowa S zapewni łączony przejazd pasażerom linii nr 1, 2, 3, w kierunku cmentarza Agrykola oraz Dębicy Dolnej;

- Z ul. Druskiej linia autobusowa nr 25 zapewni łączony przejazd pasażerom linii tramwajowych nr 1, 2, 4 w kierunku cmentarza Dębica GÓRNA (także przez pętlę DOLNĄ).

 

Szczegółowy schemat funkcjonowania komunikacji miejskiej

Tabela dotycząca funkcjonowania komunikacji miejskiej

 

Przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne tylko 1 listopada (poniedziałek) – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

Tak jak w poprzednich latach, utworzone zostaną dwie dodatkowe linie, zapewniające dojazd z parkingów przy al. Grunwaldzkiej (przy budynku PWSZ) do pętli przy Dębicy. Autobusy tych linii będą kursowały od 8:00 do ok. 18:00. Pętla linii G (Dębica DOLNA) i 26 (Dębica GÓRNA) będzie zlokalizowana na dużym parkingu, obok budynku PWSZ.

 

Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 31 października oraz 1 listopada autobus linii nr 23 nie będzie dojeżdżał do Stagniewa.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 31 października i 1 listopada, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii 15, 22 i S. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.

1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz na obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza i Druskiej, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.

 

Zwracamy uwagę pasażerów na:

- obowiązek zasłanianie ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego;

- zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach;

- połączenia przesiadkowe zapewniane przez linie dodatkowe, a w szczególności linię nr 25 z ul. Druskiej (przesiadka z tramwaju do autobusu, kursującego przez obie pętle przy cm. Dębica) oraz linie G i 26 (przesiadka z samochodu do autobusu na parkingu przy PWSZ) – wspomniane linie dodatkowe będą kursowały z dużą częstotliwością, aby zminimalizować czas oczekiwania.

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

 

ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu od 31 października od godz. 6 00 do 1 listopada do godz. 22°°.

Wjazd będzie możliwy także dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek, które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

 

ul. Chrobrego - od 31 października od godz. 6 00 do 1 listopada do godz. 22°°.

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

 

ul. Tczewska - od 31 października od godz. 6 00 do 1 listopada do godz. 22°°.

(od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

 

na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

 

Miejsca postojowe w okolicy:

- parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

- ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

 

Uwaga! W dniach poprzedzających Święto 1.11.2021, jak i w kolejnych dniach po tym dniu na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko z chodnika.

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

 

Od piątku (29.10.2021) od godz. 8.00 do niedzieli (01.11.2021) godz. 21.00 na Górnej i Dolnej Dębicy (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy będzie jednokierunkowy.

W niedzielę 31.10.2021 od godz. 6.00 do poniedziałku 01.11.2021 do godz. 21.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

a) autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)

b) taksówek z pasażerami

c) służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)

d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.

e) pojazdów osób niepełnosprawnych (za okazaniem karty parkingowej) w ilości regulowanej przez Policję.

f) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła S22 i DW 509.

 

w dniach 23.10 - 08.11.2021 sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów, Bema/Żeromskiego i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączone, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować Policja.

 

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

- ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi ekspresowej S22)

- parkingi przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą przede wszystkim dla pojazdów osób niepełnosprawnych (za okazaniem karty parkingowej).

- parkingi gruntowe – będą nieczynne.

 

Ruchem będzie kierowała policja.

ZKM, UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jednak Elbląg to nie miasto to stan umysłu. Parkingi obcięte do minimum bo im łąkę rozjadą. Lepiej w autobusie się pościskać. To oznaka ze wirusa już niema w Elblagu. Władza potrafi.
 • Nareszcie Departament Kryzysu zajął się sprawą nie na ostatnią chwilę. W końcu tam ktoś na poważnie zajął się bezpieczeństwem mieszkańców. Dla mnie wszystko jasne i wszystko okey.
 • I niech już sygnalizacji na saperów nie włączają!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  8
  Elblagpieknemiasto(2021-10-22)
 • Jakie to wszystko pogmatwane. Ciężko się połapać!!! Hashtagi: #Aza
 • @Lolek1235 - To nie władza. To STADO BARANÓW !!!!! Należy ich wsadzić do wora razem z ZKM i wystrzelić w kosmos bez prawa powrotu!!!!! Dla nich już dawno nie ma wirusa !!!! Udowadniają to codziennie puszczając małe tramwaje w godzinach szczytu!!!!! Kiedyś się chwalili „ ogórkami „ a teraz ich praktycznie nie widać. Dlaczego tylko 3 i 5 jeździ duża ??? Kiedy w końcu dacie duża 1 ????Skoro to taki problem czas żeby wróciła 9 i 7.Przestańcie nas traktować jak sardynki !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  56
  15
  Wściekły wyborca(2021-10-23)
 • Czy jak co roku mieszkańcy będą puszczani bez problemu?
 • TVN nawołuje od kilu dni by zamknąć cmentarze dla niezakrzepionych wiec korki będą mniejsze. Ktoś ogarnia w ogóle tę schizę ? Po wszczepieniu serum genowego całemu stadu w Anglii i na wzgórzach Golan urósł wskaźnik zachorowań rok do roku (w UK lato 2020: średnio dziennie 700 zakażeń w trakcie całego lata, lato 2021: średnio dziennie po 30.000 zakażeń od lipca). Zamiast obiecanej redukcji transmisji o 95% mamy ujemną skuteczność -4186%. To samo panstwo narodu wybranego: 24 sierpnia 2021 mają po 12.000 zakażeń a teraz sprawdzcie sobie ich statystyki rok temu w sierpniu 2020.W odpowiedzi zamawiają trzecią dawkę ('ostatnia prosta'już nieaktualna)czyli doprowadzą że w 2022 będzie jeszcze wiecej zakażeń a Ci wtedy zaczną szczepić nawet nienarodzone płody. Kto rządzi tym światem ?! Geert Bossche i wielu innych naukowców zagłuszanych w skorumpowanych mediach, przewidziało to wszystko i ostrzegali że ten eksperymentalny preparat przyniesie odwrotny skutek. O ciągłych protestach od 2 miesiecy we Francji po kilkaset tys osób totalna blokada informacyjna w TV. Propaganda bardziej tępokrawędziasta niż w głebokim PRLu (wtedy ludzie np w Świdniku na znak buntu bojkotowali media i w trakcie nadawania dziennika wieczornego wychodzili ostentacyjnie na spacery).
 • W ubiegłych latach 3 autobusami mogłam dojechać z ul. Konopnickiej na cmentarz Dębica a w tym roku żadnym. Całe osiedle Kamionka zostało pominięte. Panie Bartnik tu też mieszkają ludzie !!!!!
 • nie ma obowiżku zakryhwania ust i nosa ustawa antyterrorystyczna zabrania zakrywać twarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  24
  Johny Bimbero(2021-10-24)
 • Jak dobrze, że z Ogólnej lub Zawady można dojechać na starą Dębicę
 • przy takich świętach widać jak bardzo głupio zrobiono, nie pozwalając robić pochówków na Modrzewinie, są tam hektary nieużytków na których można zrobiç giga cmentarz, dojazd dobry, do tego aż się prosi aby wykorzystać ten szklany dom na cmentarna kaplicę, niestety teren stoi niewykorzystany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  10
  mncd(2021-10-25)
 • Dawno nie korzystałem z zkm ale widzę zmiany na gorsze. Z hetmanskiej na cmentarz tylko z przesiadką ? Widać nie tylko prezes z Żoliborza ma problemy z logicznym myśleniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  5
  System(2021-10-25)