UWAGA!

Teraz ja - Konkurs Teraz ja zmienia Portel.pl

Czy Portel spełnia swoje początkowe zamierzenia i ideologie? Czy nie zatracił swojego pierwotnego sensu? Czy jest nadal serwisem elbląskim – o Elblągu? Nie wiem. Zastanawiam się, dla kogo powstają liczne artykuły o ciągłych robotach drogowych, komentarze odnośnie służb miejskich i tragicznych wypadków. Jak wielu elblążan czyta o tak oczywistych dla każdego rzeczach, sprawach codziennych, tyle, że zakrapianych „elbląskością”?

Czy „...po elbląsku” czyni zwyczajny tekst niezwyczajnym? Czy tym samym staje się bliższy naszemu sercu? Ciekawszy? Nie sadzę.
       Zaglądając na elbląski serwis, oczekujemy przede wszystkim ważnych informacji odnośnie podejmowanych aktualnie miejskich inicjatyw, wydarzeń kulturalnych – tych minionych, z komentarzem podsumowującym, i tych, które dopiero będą miały w naszym mieście miejsce. Zmiany w komunikacji miejskiej, wypadki – tak. Ale w ograniczonych ilościach. Czy naprawdę potrzebujemy powielanych artykułów na jeden i ten sam temat tylko dlatego, że jest to łatwy temat dla niedoświadczonego amatora pisarza, który chce nabić swoje konto punktami w konkursie?
       Konkurs zmienił Portel. Zaśmiecił go. Coraz więcej pojawia się na nim informacji, które czytelników nie interesują. A przynajmniej nie w tym miejscu, w miejscu poświęconym miastu. Nie chcemy czytać o kremach z filtrem – bo zbliża się lato, nie potrzeba informacji o euro – bo ...zbliża się euro. Kto jeszcze nie wie, że w Elblągu znajdują się śmietniki, dziury na drogach, że mamy dworzec, po remoncie nawet, że budowa dwóch mostowych kładek jednocześnie nie było najlepszym pomysłem? Czy rzeczywiście potrzebujemy kolejnych osobnych artykułów z odautorskimi komentarzami na te i inne tematy?
       Założenie konkursu Teraz ja nie było samo w sobie złym pomysłem. Ale gdzieś po drodze zatarła się granica. Granica miedzy konkursem, a internetową gazetą, granica ilości, smaku i dojrzałego spojrzenia na problemy naszego miasta.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.7 3 9

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Drogi autorze. Ja z miłą chęcią czytam o wypadkach (nie to że sprawia mi to przyjemność ale warto pisać o tym bo być może trafi to do czyjeś świadomości) jak również o zmianach w komunikacji bo dzięki temu mogę uniknąć problemów. Nie interesują mnie za to opisy minionych wydarzeń kulturalnych ani wyczyny sportowe. Jest sporo artykułów których nie czytam ale zapewne czytają je inni ludzie. Faktem jest, że non stop przerabiane są te same tematy jak psie kupy itp. ale może ktoś to lubi czytać więc nie mnie to oceniać. Nie chcę czytać to nie czytam. Autorze może nie lubisz pewnych artykułów ale inni nie koniecznie muszą być tacy sami jak Ty i mogą ciekawić ich inne rzeczy a oceniłeś(aś) wszystkich swoją miarą. .. niepotrzebnie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ana Hana(2012-05-28)
 • ale to przynajmniej pokazuje czym przeciętny obywatel żyje. Mają szansę nagłośnić to, co ich boli. Tak tworzy się społeczeństwo obywatelskie, zaangażowane w sprawy lokalne. Bez głosu z "dołu" ciężko tworzyć dziś rzeczywistość. Rzadko mamy okazję poznać poglądy innych "ziomali", bo żyjemy w zamkniętych grupach, przekonani, że nasze problemy są najważniejsze. A tak nie jest
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ziomalka(2012-05-28)
 • A moim zdanie portel, jako najbardziej rozpoznawalna wirtualna gazeta elblaska, osiadl na laurach dawnej swietosci. Artykuly portelowskie bardzo cienkie albo tendencyjnie stronnicze - ta uwaga do redaktora Durkiewicza czy jakos tak. Mozliwosc wypowiedzi w "Teraz ja" daja ruch na stronie, ale z drugiej strony maskuja lenistwo etatowych dziennikarzy. Konkluzja - inne serwisy bardziej sie staraja.
 • zgadzam się, że portel osiadł na laurach i stał sie tubą informacyjną dla PO. Od dawna zauwazyłem tę tendencje i nic to odkrywkowego. Niemniej jednak od dawna zauwazyłem, że włączał konkurencyjny portal z "info" w nazwie jako pierwszy, kiedy chce poczytać wiadomości. Już nie portel jest jedynką. Stracili ją za brak obiektywizmu - moim zdaniem oczywiscie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  subiektywny(2012-05-28)
 • Drogi autorze- To co Pan/Pani napisała to totalna bzdura i masa ogólników. W dziale teraz ja zwyczajne ''szare'' myszki z Elbląga mają szanse wypowiedzieć się na forum, przedstawić swoje wizje, pomysły, które często są DOBRE- z których władza powinna brać przykład. Teraz ja to możliwość wypowiedzenia się czy też dowiedzenia się od elblążan czego oczekują od władz, możemy poznać opinię innych. ..
 • Nikt do tej pory, jak nie PortEl, daje możliwość wypowiedzenia się na różne tematy. Szkoda że wielu czytelników nie dorasta do poziomu gazety. Ich komentarze są żenujące, chamskie lub świadczą o tym że nie rozumieją co czytają. Ale i dzięki temu uczą się logicznego myślenia i coraz mniej " kałmuckiej" zajadłości i nienawiści charakterystycznej dla znacznej części Polaków.
 • Też jestem tego zdania, że rubryka zaniża poziom,wystarczy napisać prowokujący "artykulik" na dwa akapity np. o straży miejskiej, psich kupach, zusie, polityce, złej obsłudze w orange, pachołkach z play czy innej zarazie i napawać się komentarzami. Od tego mamy hydepark, piszcie tam ile wlezie, może któryś z was, pognębi wera tak skutecznie, że przestanie pisać bzdury na forum w każdym temacie. Dobijają mnie również artykuły z serii 50 lat temu to, 50 lat temu tamto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pfuuuj(2012-05-28)
 • proponuję zmienić tytuł działu z "Teraz ja" na "Co mnie gryzie" o ile nazwa nie jest zastrzeżona dla TVGdańsk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kandydat Salceson(2012-05-28)
 • Może właściciel powinien zacząć płacić za artykuły w Teraz Ja tak samo jak płaci swoim dziennikarzom.
Reklama