UWAGA!

Kopciuszek czy Śnieżka? Baśniowy konkurs w SP 25

 
Elbląg, Kopciuszek czy Śnieżka? Baśniowy konkurs w SP 25
fot. nadesłana

W poniedziałek, 16 marca odbył się w Szkole Podstawowej nr 25 konkurs dla uczniów klas czwartych, sprawdzający znajomość baśni.

Hans Christian Andersen, Wilhelm Karl Grimm, Jacob Ludwig Grimm oraz Charles Perrault stworzyli niepowtarzalny świat dobra i zła, czarów i magii, kostiumów i ożywionych rekwizytów. Taką literaturę uwielbiają dzieci, które chciałyby codzienne szare życie zaczarować i naprawić. Dlatego z taką łatwością poradziły sobie z trudnymi zadaniami konkursowymi, które przygotowała Marta Bartosik i Izabela Zimnoch.
       Konkurs miał dwa etapy. W I etapie konkursu wszyscy uczniowie otrzymali listę baśni czterech wymienionych baśniopisarzy do przeczytania. Test sprawdzający wyłonił najlepszych z poszczególnych klas, którzy utworzyli trzyosobowe zespoły. W II etapie drużyna każdej klasy prezentowała przy pomocy informacyjnego plakatu, życie i twórczość wylosowanego pisarza.
       Kolejno uczniowie walczyli w sześciu konkurencjach, zdobywając punkty. Były krzyżówki, cytaty, rekwizyty, puzzle, pytania otwarte i zamknięte, zadania indywidualne i grupowe. Były też pytania i nagrody pocieszenia dla kibiców z poszczególnych klas.
       Konkurs wygrała drużyna klasy IV b. Każdy zespół otrzymał dyplom i nagrody. Wystrojona rekwizytami, kostiumami i pracami plastycznymi czwartoklasistów czytelnia, zamieniła się w kolorowy świat, w którym chce się pozostać, by na wszystko spojrzeć inaczej.
      
Irena Ośka, rzecznik prasowy ZS nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kiedy czytam o 25 to czuję się tak, jakbym trafiła na leczenie do Leśnej Góry. Należy się cieszyć, że istnieją takie szkoły.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    głupotanieznagranic(2015-03-18)
Reklama