UWAGA!

Kręć kilometry dla Elbląga

 Elbląg, Kręć kilometry dla Elbląga
Fot. pixabay.com

Chcemy promować aktywny wypoczynek i jazdę na rowerze. 1 września rusza rywalizacja o tytuł „Rowerowej stolicy Polski”, w której udział wezmą 43 miasta, w tym po raz pierwszy Elbląg. Zachęcamy do udziału w zabawie i kręcenia kilometrów dla Elbląga.

Do tegorocznej edycji zabawy, organizowanej przez miasto Bydgoszcz, zgłosiły się 43 miasta, w tym, po raz pierwszy, Elbląg. Rywalizacja miała odbyć się w maju, ale plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i organizatorzy przenieśli ją na wrzesień.

Walka o miano „Rowerowej stolicy Polski” rozpocznie się 1 września i potrwa do końca miesiąca.

Zasady rywalizacji są proste. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.

Aplikację „Rowerowa stolica Polski” znajdziemy w sklepie Play (dla systemów Android) lub w sklepie Apple Store (dla systemów IOS). Po zainstalowaniu aplikacji wybieramy Elbląg i rozpoczynamy kręcenie kilometrów dla naszego miasta.

  Elbląg, Kręć kilometry dla Elbląga
Fot. UM w Elblągu

Co ważne, kilometry dla swojego miasta możemy kręcić w każdym miejscu na świecie! Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku trzech zwycięstw z rzędu Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. O końcowej kolejności przesądzają takie czynniki jak przejechane kilometry oraz liczba mieszkańców danego miasta. Na trzy najbardziej aktywne Miasta czekają nagrody w postaci samoobsługowych stacji napraw rowerów.

Kręcić kilometry dla Elbląga można każdego dnia. Zapraszamy także już dzisiaj do udziału w dwóch wydarzeniach, w których będzie można to robić w większym gronie. 6 września odbędzie się kolejna miejska wycieczka rowerowa, a 19 września zaplanowany jest rowerowy przejazd przez miasto z okazji Dnia bez samochodu. Oba wydarzenia organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Więcej szczegółów podamy w najbliższych dniach.

Kampania „Rowerowa stolica Polski” motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Organizatorem rywalizacji o tytuł „Rowerowej stolicy Polski” jest Miasto Bydgoszcz. Pierwsza edycja została przeprowadzona w terminie: 1–30 września 2019 r., tytuł Rowerowej Stolicy Polski zdobyła Nowa Sól.

 

Instruktaż jak dołączyć do rywalizacji:

1. Znajdź i pobierz aplikację "Rowerowa Stolica Polski" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub App Store).

2. Z menu wybierz "Rywalizacje" następnie w zakładce "Ogólne" - "Rowerowa Stolica Polski".

3. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz miasto - dla którego chcesz kręcić kilometry.

4. W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

 

Zapoznaj się również z regulaminem rywalizacji i aplikacji:

Regulamin rywalizacji

Regulamin aplikacji

Więcej informacji o akcji także na stronie internetowej www.rowerowastolicapolski.pl

Link do filmu zapowiadającego Rowerową stolicę Polski

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • BUAHAHAHA!!! Rower w Elblągu???? Przecież to miasto nie ma ścieżek rowerowych! Kościuszki, Żeromskiego, Mickiewicza, itd, itd, chodniczek 1 metr, a parkingi dla wspólnot mieszkaniowych na 100 aut! Daj cię spokój, to miasto jest największy przeciwnikiem zdrowego trybu życia! Sami mieszkańcy, ze się na takie coś godzą, żeby wspólnoty mieszkaniowe miały parkingi za free, kosztem ścieżek rowerowych to już świadczący, ze jest z Wami coś nie tak!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  6
  Elblążanie nie maja jaj(2020-08-24)
 • A gdzie tu można jeździć? Przecież poza Krasnym Lasem, nawet nie ma jak bezpiecznie wyjechać z tego dziury! Nie będę kręcił kilometrów dla miasta które ma w ciemnym miejscu rowerzystów, infrastrukturę i wszelkie formy aktywnego wypoczynku. Jedno z najbardziej źle zarządzanych miast w Polsce, a jeżdżę dużo po kraju.
 • ZABRAĆ IM TE PARKINGI!!! Wybudować ścieżki rowerowe!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  Jaroooo(2020-08-24)
 • @Jajko - Daj se spokój, przecież nie masz nawet roweru…
 • TO jakaś kpina, chcecie propagować rower jako formę aktywnego wypoczynku to zadbajcie o infrastrukturę i bezpieczeństwo rowerzystów Elblag został daleko w tyle za innymi miastami w Polsce. Nawet przy budowie Green Velo niewiele zrobiono oprócz paru wiat i tablic informacyjnych. Niech włodarze miasta zaczną cos robic, budować ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia, połączone ze sobą w jeden ciąg komunikacyjny. Wystarczy przejąć sie do Gdańska i brać przykład.
 • Mickiewicza, Kościuszki, Wojska Polskiego, Żeromskiego, Grobla świętego Jerzego, Beniowskiego, Pionierska. Jakim prawem te ulice maja parkingi dla wspólnot mieszkaniowych!!!!??? To ludzie kredyty biorą, żeby miejsce parkingowe kupic, a im miasto z naszych podatków sponsoruje parkingi???!!! DOŚĆ TEGO!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  5
  Jepettoo(2020-08-24)
 • Serio? Ile można robić coś dla miasta, kiedy miasto ma swoich mieszkańców głęboko w poważaniu. Dużo jeżdżę na rowerze, ale nie w mieście i na pewno nie DLA miasta.
 • Napewno nie dla Elbląga tylko dla siebie i nie w Elblągu tylko poza. Jak będą ścieżki rowerowe w Elblągu to pomyślę. Hashtagi: #Ona
 • @Jajko - Ani kręcenia ani biegania ani pływania. Elbląg to miasto przeciwne jakiejkolwiek aktywności fizycznej więc mówię nie. Hashtagi: #Aleksander
 • Kręcić dla Elbląga ? Gdzie ? W mieście ? Buahahahahahahaha !!! Ktoś kto jest odpowiedzialny za ścieżki rowerowe w Elblągu powinien dyscyplinarnie zostać wyrzuconym ze stanowiska !!! Niebezpieczne, zagrażające życiu i zdrowiu rowerzystów oraz pieszych, jest, jest, a nagle nie ma i nie wiadomo czy jechać chodnikiem, jezdnią czy może targać rower na plecach !!! Nie ! Nie będe tego robił dla tego miasta bo włodarze tego miasta mają w d. .. .inwestycję w ścieżki rowerowe ale propaganda o zdrowiu, o zanieczyszczeniu powietrza itp to pełną gębą ! NIE NIE NIE !
 • Kręcić to ja bede wate na molo w Sopocie
 • Taką władzę sobie wybraliście korzystając z demokracji. Oj oj czyżby jednak demokracja wyrzadzala wam szkody? Teraz żal ze wlodarze mają was w ... Trzeba bylo. myslec przy urnach a nie ślepo słuchać watpliwej jakosci senatora i noszowego
Reklama