UWAGA!

Teraz ja - „Kultura” kierowców

 
Elbląg, „Kultura” kierowców
fot. WS

Zmuszona do częstego przemierzania ulic naszego miasta pieszo coraz częściej zastanawiam się, skąd bierze się aż taka głupota, lekkomyślność, łamanie przepisów i najzwyczajniej w świecie również brak kultury. Przykład: przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Ogólnej i Legionów.

Odpowiednie „służby” w Elblągu powinny skupić się na zainstalowaniu kamer w wymagających tego miejscach, czyli tzw. punktach newralgicznych, cechujących się dużym prawdopodobieństwem potrącenia przez kierowców pieszego na przejściu z sygnalizacją świetlną. Mam tutaj na myśli m.in. przejście dla pieszych przy ulicy Ogólnej (skrzyżowanie Ogólnej i Legionów). Większość ludzi nie czeka na zielone światło
       i przechodzi na czerwonym. Ale bezpieczniej w tym miejscu jest przejść właśnie na czerwonym. Parokrotnie, przechodząc na zielonym (będąc już na przejściu!), mało nie zostałam potrącona, czasem nawet jeszcze otrąbiona, a czasem jakiś mocno spieszący się zmotoryzowany przejechał mi tuż przed nosem z prędkością światła (mając tylko zieloną strzałkę), kręcąc wymownie głową!
       Chyba coś jest nie tak? W szkołach nauki jazdy, oprócz przepisów, przydałby się przedmiot „kultura jazdy”, ale tak sobie myślę, że kulturę albo się ma we krwi, albo nie i żaden przedmiot tu nie pomoże. Rozwiązanie więc widzę jedno – zamontowanie kamery w tym miejscu (i w kilku innych tego typu w Elblągu) i za każde takie „zachowanie” wlepianie mandatów. Może wówczas kierowcy dostrzegliby, że funkcjonują jeszcze w ruchu drogowym piesi!
      
      
ida
Liczba publikacji: 11
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.2 64 145

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może lepiej zastanów się nad kupnem auta, twój problem się rozwiąże, skoro nie masz innego wyjścia. Pozdrawiam.
 • nie kupuj auta, schamiejesz jak zimny lech, ,, ,, domagaj się tego, o czym diszesz slusznie w artykule, pozdrawiam
 • A ja tamtędy chodzę prawie codziennie i żadnych "cudów" ze strony kierowców nie widzę ale za to tabuny pieszych przechodzących na czerwonym - zawsze. Tłumaczę wtedy dziecku, że to pewnie z zabitej dechami wioski (nikomu nie ubliżając) przyjechali, gdzie świateł nie mają i nie wiedzą, że na czerwonym nie wolno.
 • A ostatnio jak takiemu jednemu kierowcy walnalem reka w auto to az sie zdziwil. hehe
 • Ale kultura nie ma tu nic do rzeczy. Są przepisy dotyczące przejazdów przez skrzyżowanie i albo się je zna i przestrzega, albo łamie. To wszystko.
 • Ja też tamtędy chodzę codziennie i widzę niewiedzę kierowców, którzy myślą że zielona strzałka oznacza dla nich pierwszeństwo a przechodnie mając zielone muszą przepuszczać rozpędzone auta.
 • ktos dobrze napisal i ja ponawiam. .. kup sobie auto o ile sie ma prawo jazdy a problem sie rozwiaze i nie bedziemy siedziec na necie i szukac dziury w calym!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  27
  kiciulka(2013-10-24)
 • W tym mieście oblewa się za przepuszczenie pieszego na pasach, w Gdańsku jest odwrotnie. .. ta sytuacja mówi sama za siebie. ..
 • to prawda, chamy jezdza po ulicach i tyle. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  5
  jowita06(2013-10-24)
 • mnie się wydaje, że w większości przypadków to nie brak kultury tylko nieznajomość przepisów. egzamin jakoś zdał ale wiedza wyparowała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  SPACEROWICZ(2013-10-24)
 • Chamstwo wśród kierowców ! I to wielu niestety; / sama jeżdżę ale to co się obserwuje to szok ! trąbią, chociaż nie mają powodu ( zielona strzałka a ktoś jedzie na wprost i tylko z tego pasa może a tamten chce skręcać) i inne bzdurne sytuacje. Zastanów się wieśniaku zanim naciśniesz na klakson !!!
 • kompeksiki wioskowe chyba masz ???
Reklama