UWAGA!

Laptopy dla najbiedniejszych

300 laptopów wraz z oprogramowaniem i internetem planuje zakupić Urząd Miejski w Elblągu w ramach programu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”. O tym czy tak się stanie zadecydują radni podczas Rady Miejskiej, która odbędzie się w najbliższy czwartek 10 września.

Projekt został oszacowany na ponad 4,5 mln zł. Wkład finansowy miasta będzie wynosił 384 tys. zł, natomiast rzeczowy - 367 tys. zł. Reszta środków (3 mln 736 tys. zł) ma pochodzić z funduszy europejskich.
       Projekt będzie skierowany do zdolnych uczniów elbląskich placówek edukacyjnych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) objętych pomocą poprzez stypendia socjalne, których rodzice nie są w stanie zakupić, ze względu na niskie dochody, sprzętu komputerowego umożliwiającego korzystanie z Internetu.
       Jeśli projekt dojdzie do skutku zakupione zostanie 300 laptopów. Koszt komputerów wraz z oprogramowaniem ma wynieść 915 tys. złotych. Pozostałe koszta projektu obejmą m.in. budowę infrastruktury teleinformatycznej (budowa platformy, zakup serwera, opłata za abonament internetowy, serwis sprzętu, ubezpieczenie sprzętu), dwuletnie szkolenia z obsługi oprogramowania, w których udział wezmą uczniowie objęci programem. Wniosek zostanie złożony jeśli elbląscy radni wyrażą zgodę na realizacje projektu.
       Podobne projekty są realizowane w Warszawie i Poznaniu. Dodatkowym atutem projektu jest to, że mogą w nim wziąć udział elbląskie firmy specjalizujące się w zakresie usług informatycznych. Bezdyskusyjnym pozostaje fakt, że stosunkowo niskim kosztem Urząd Miejski w Elblągu ma szansę wdrożyć program, który umożliwi zdolnym uczniom pochodzącym z ubogich rodzin swobodny dostęp do Internetu, który w XXI wieku staje się narzędziem pozwalającym zdobywać wiedzę. Koszt obsługi projektu wyniesie 3 proc. z całej sumy przewidzianej na realizacje projektu (4 mln 548 tys. złotych). Koszty administracyjne projektu będą obniżone, gdyż będą pochodzić ze środków unijnych.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dlaczego nie studenci???
 • POPIERAM !! Jak najbardziej popieram !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  głupota to nie wypadek(2009-09-08)
 • Żeby nie było tak jak z koloniami MOPSu że miały jechać dzieci z rodzin biednych a pojechali znajomi znajomych które to dzieci miały większe kieszonkowe niż zarabiają opiekunowie !!! a bachory rozwydrzone bo rodzice mają kasę i układy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GrupenFuhrer W.O.L.F.(2009-09-08)
 • 4,5 miliona na 300 komputerów to daje po 15 tys za komputer. Nie jeden szwagier sie obłowi na tej informatyzacji najbiedniejszych. Irlandia, by żyło sie lepiej. .. .Misiakom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  socjalista(2009-09-08)
 • tak, tak. Koniecznie się zastanówcie do kogo skierowana jest pomoc. Wiem doskonale kto korzysta z programów dla najbiedniejszych. A kolonie z MOPS? hahahhaha paranoja.
 • florek Jedyne sluszne programy pomocowe posiada PFRON. Natomiast o laptopach dla najbiedniejszych słyszałem już duuuużo wcześniej, najmniej rok temu. Wystarczy zajrzeć na stronę www. niepelnosprawni. pl i www. pfron. org. pl A Elbląg "dopiero się obudził W w tej sprawie. A le zaraz "wybitni specjaliści Urzędu Miejskiego wyliczą jakieś progi dochodowe, limity dochodow, że figę dostanie komputer ten, komu jest on najbardziej potrzebny. Dość już 'przejechalem się " na elbląskich urzędasach. PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA>Wniosek z tej pomocy bedzie taki, ż esprzęt dostaną, znajomi yrzędników. A biednemu ciągle wiatr w oczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2009-09-08)
 • florek Radzę Radnym, by 10 września zadecydowali o obniżeniu swych urzędniczych pensyjek o. .. 50 %. Wtedy miastu na wszystko starczy. Ograniczyć pazerność radnyc, bo już chodzą sluchy o kolejnych lokalnych podwyżkach. No tak grudzień się zbliza, a Elblążanie "uwielbiają prezenty "(czyt. podwyżki), od radnych. Pazerność nie ma granic?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2009-09-08)
 • florek "Projekt będzie skierowany do zdolnych uczniów (. .. ) " ----- Pozwolilem sobie zacytować ten fragment artykułu by zwrócić uwagę, że Konstytucja RP :(. .. gwarantuje rowne prawo wszystkim (. .. ) do zdobywania wiedzy i edukacji (. .. ) " WNIOSEK :elblascy radni lamią prawo dzieląc społeczeństwo na dwa obozy-lwpszych i gorszych. I to. .. w majestacie prawa. Szkoda gadać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2009-09-08)
 • Oj cos mi sie wydaje, a znam sie na tym, ze po laptopy beda podjezdzac niezle bryki albo taxi z biednymi mamami:) Zenada!!!! Ten caly MOPS to paranoja. .. "Toc to banda" jak mawia moj kolega. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oblawa(2009-09-08)
 • buahahahahahahahahahah. .. .. hrhr. .. buahahahahahahahahahaha. .. .. hr. .. .. buahahahahahahahahahahaha!!!!! juz to widzę!!! buahahaha. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wredny(2009-09-08)
 • ,, przeciwdziałenie cyfrowemu wykluczeniu'' Boże. .. coż za debilna nazwa. ..
 • Florek, konstytucja konstytucją, a że są równi i równiejsi wiadomo nie od dziś Nie zapomnę tych wakacji gdzie pracowałem na kolonii z MOPSem i aż mnie ch. .. strzelał jak patrzyłem na to jakie dzieci pojechały po układach i znajomościach co gorsze te "po układach" panoszyły się i zachowywały jak by były świętymi krowami" którym to wszystko się należy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OPieK łun(2009-09-09)
Reklama