UWAGA!

Licealiści przepytali prezydenta

 
Elbląg, Licealiści przepytali prezydenta
fot. nadesłana

Jaki los czeka straż miejską, w jakiej sytuacji są finanse miasta, czy w Elblągu nie ma zbyt dużej liczby marketów oraz jaki wpływ na życie osobiste miał wybór na stanowisko prezydenta miasta – to tylko część pytań, na które odpowiadał Jerzy Wilk podczas spotkania z uczniami III LO.

Wczoraj (24 paździenika) o godz. 13 sala sesyjna Urzędu Miejskiego zapełniła się licealistami z III LO. Większość z nich po raz pierwszy odwiedziła to miejsce, po raz pierwszy miała również okazję osobiście spotkać się z prezydentem Elbląga Jerzym Wilkiem i zadać mu pytania na tematy nurtujące młodzież. W pierwszej kolejności młodych elblążan interesowała przyszłość elbląskiej straży miejskiej.
       - Czy to prawda, że po likwidacji wszyscy strażnicy będą zatrudnieni w Urzędzie Miejskim? – pytał jeden z uczniów.
       Prezydent wywołany do odpowiedzi potwierdził, że rozpoczął już działania zmierzające do likwidacji tej instytucji.
       - W ocenie mieszkańców straż nie spełnia pokładanych w niej oczekiwań i chcą jej likwidacji – mówił Jerzy Wilk. – Działania w tej sprawie zostały już podjęte, choć nie będzie to proste. Osoby pracujące w straży, po likwidacji tej formacji, nie zostaną zatrudnione w Urzędzie Miejskim ale zapewniam, że pomogę w znalezieniu pracy dla nich.
       Młodzież zainteresowała się również stanem miejskiej kasy.
       - Elbląg jest miastem bardzo zadłużonym, na każdego mieszkańca miasta przypada około 2,5 tys. długu – obrazowo tłumaczył Jerzy Wilk. – To zadłużenie wzięło się stąd, że rozpoczęto w jednym czasie zbyt wiele inwestycji. Staram się uporządkować te sprawy, a w pierwszej kolejności doprowadzić do końca przebudowę dróg.
       Przy tej okazji prezydent wyjaśnił po raz kolejny dlaczego zrezygnował z budowy stadionu i poinformował o planowanej budowie basenu. W trakcie spotkania nie obyło się również bez pytań osobistych.
       - Od objęcia prezydentury moje życie znacznie uległo zmianie – mówił prezydent. – Codziennie pracuję do godz. 17-18, cierpi na tym niestety moja rodzina.
       W trakcie czwartkowego spotkania prezydent zachęcał młodzież do włączenia się w organizację przyszłorocznych mistrzostw świata w siatkówce na siedząco.
       - Podczas tej imprezy będzie potrzeba wielu wolontariuszy, to dla was szansa na przeżycie wspaniałej przygody, poznania interesujących ludzi z całego świata – mówił prezydent.
       Na zakończenie Jerzy Wilk zaprosił młodzież do wzięcia udziału w sobotniej imprezie przy ul. Mickiewicza (obok skateparku). O godz. 11 zostanie tam otwarta pierwsza w Elblągu siłownia na świeżym powietrzu dla młodzieży i dorosłych.
       - Zachęcam do wzięcia udziału w tej uroczystości zwłaszcza wszystkich rowerzystów – zapraszał Jerzy Wilk. – Każdy, kto w sobotę przyjedzie rowerem otrzyma od nas upominek oraz będzie mógł wziąć udział w konkursie, którego główną nagrodą jest rower.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama