UWAGA!

Lodowisko już się mrozi

 Elbląg, Lodowisko już się mrozi
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

9 października ma zostać otwarte lodowisko Helena. Trwa właśnie mrożenie tafli. Obiekt będzie funkcjonował na takich samych zasadach, jak w ubiegłym sezonie.

- W tej chwili na krytym lodowisku trwają niezbędne prace związane z mrożeniem tafli i wylewaniem warstw wody – wyjaśnia Jarosław Czerski, kierownik krytego lodowiska im. Heleny Pilejczyk. 
       Lodowisko będzie funkcjonowało od 9 października, na takich samych zasadach jak w poprzednim sezonie. Wejścia na ślizgawkę dla mieszkańców będą we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00 i 19.00 oraz w weekendy w godz. 12.30, 13.30, 14.30, 15.40 i 16.40. Ceny biletów na lodowisko nie uległy zmianie i wynoszą odpowiednio: bilet normalny - 9zł, bilet ulgowy - 6zł, oraz bilet grupowy - 5zł (powyżej 15 osób). Oprócz biletów jednorazowych można również zakupić karnety, umożliwiające 10 wejść. Ceny karnetów – 80 zł normalny i 50 zł ulgowy. Lodowisko honoruje Kartę Dużej Rodziny (bilet normalny – 6 zł, bilet ulgowy – 4 zł, karnet normalny – 50 zł, karnet ulgowy – 30 zł).
       Lodowisko cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony elblążan – mówi Jarosław Czerski. - Frekwencja jest zawsze uzależniona od pogody. Jeżeli jest ciepło na zewnątrz, to jest mniej osób, a przy zimniejszej pogodzie więcej.
       Z kolei na mrożenie toru Kalbar przy ul. Agrykola mieszkańcy muszą jeszcze poczekać. - Jest jeszcze za wcześnie, aby przewidywać otwarcie toru – mówi Jarosław Czerski. - W przypadku tego obiektu temperatura zewnętrzna ma kolosalny wpływ na przebieg mrożenia i eksploatację toru łyżwiarskiego. Nie mogę w tej chwili podać termin, ale przed jego uruchomieniem odpowiednio wcześnie będzie podana informacja dla mieszkańców.
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama