UWAGA!

Teraz ja - Łowy czas zacząć!

 
Elbląg, Łowy czas zacząć!
fot. WS

Zbliża się wiosna i zgodnie z naszym historycznym hasłem „zima wasza, wiosna nasza” wyszły dzikie zwierza na łowy, obudziły się po śnie zimowym. Choć ten zwierz nie powinien spać zimą, to wyjątkowo regularnie budzi się przed każdymi rozgrywkami politycznymi.

Mowa o wilku, co jest samotnym łowczym działającym w malutkim stadzie. Jest to dziwny gatunek zwierzęcia politycznego działającego bardzo skrycie w trakcie całego sezonu łowieckiego, nieujawniającego swych zdolności i możliwości. Dopiero, gdy przychodzi ten czas fiesty związanej z wyborami, rusza na łowy, prezentując, jaki to zmyślny z niego łowca, jakie to ma wspaniałe nowe i stare pomysły na prowadzenie łowów, jak to pręży ciało i napina swe muskuły. Aż miło słuchać, jak przy leśnym ognisku w trakcie wieczornych spotkań plemienia prowadzi te swoje opowieści. Tylko, co z tego?
       Bo gdzie jest ten myśliwy nad myśliwymi, gdy nie ma wyborów? Czyżby jak niedźwiedź w gawrze zakopywał się na cały ten okres, by nie wychylać się, by móc powiedzieć, że co złego, to nie on, że on to ten dobry myśliwy, że on zawsze chciał dobrze, tyle tylko, że nie zawsze dobrze wyszło. Kochani. Chcecie odstrzelić jakiegoś dzikiego zwierza? To nie tego wilka, bo to już nie dziki zwierz, tylko kryjący się po pieczarach, oswojony zwierzaczek. Więc niech nikt nie woła na kniei: wróć wilku, wróć, bo to strata czasu. I to tyle, jeśli chodzi o ludowe przypowieści.
       A teraz wracając do naszych, elbląskich spraw, to zgodnie z ideą Grupy Referendalnej ma być odwołana cała Rada Miasta, czyli tych 25 radnych, nie – jak przynajmniej jeden radny myślał – 24. Jest mowa o odwołaniu wszystkich. Dlatego, jeśli jeden z radnych mówi w wywiadach, że nic nie ma sobie do zarzucenia, że pracował w pocie czoła ku chwale tej naszej małej ojczyzny zwanej Elblągiem, to ja się pytam: w jakiej Radzie Miasta ten Pan Radny pracował? Bo chyba nie w tej, którą będzie elbląskie społeczeństwo za sprawą Grupy Referendalnej odwoływać. Ja wiem, że bycie przez dwadzieścia parę lat radnym i to radnym przez większości czasu w opozycji do rządzących, jest z jednej strony wygodne, a z drugiej strony bardzo frustrujące. Przecież zawsze można powiedzieć, że kto inny tu rządzi i radny z opozycji nie ma tu nic do gadania. A może temu radnemu się po prostu nie chce? Wystarczy przy głosowaniu nad uchwałami podnieść lub nie podnosić ręki i po sprawie, i cała praca została wykonana. Dlatego też, Panie Radny, Panie Jerzy Wilk, rozumiem, że nawołując do przyjścia na referendum, Pan rezygnuje z brania udziału w dalszych wyborach.
       Jeśli referendum przejdzie, to Pan, jak i cała Rada Miasta, dostanie wymówienie i zostanie Pan pozbawiony moralnego prawa do brania udziału w kolejnych wyborach samorządowych.
       Bo mówiąc tyle o laniu wody i obiecankach obecnie rządzącego, to czy Pan, startując w ostatnich i wcześniejszych wyborach samorządowych, w których to każdorazowo kandydował na Urząd Prezydenta, nie obiecywał, nie mamił, składając populistyczne obiecanki? A może Pan niczego nie obiecywał? Bo wtedy niczego nie musiałby Pan dotrzymywać.
       Wiele się mówi ostatnio, jaki ten Prezydent jest zły, jaki zakłamany, tyle, że ja chciałbym wszystkim przypomnieć, że w naszym ustawodawstwie to Rada Miasta jest władzą uchwałodawczą, to Rada Miasta tu rządzi, a nie Pan Nowaczyk, który reprezentuje władzę wykonawczą. A mówię o tym w kontekście tak mocno komentowanych i denerwujących nasze społeczeństwo ostatnich podwyżek. Mówię tu oczywiście o czynszach, które uchwalał nie kto inny, tylko władza uchwałodawcza, czyli Rada Miasta. Rada, do której należy Pan Jerzy Wilk pełniący rolę Wiceprzewodniczącego tej Rady. To ja się pytam, gdzie Pan był, gdy ta uchwała była przygotowywana i procesowana przez komisję? To zamiast drzeć szaty, jak Rejtan, kłaść się w drzwiach i krzyczeć, że się nie zgadza na zniszczenie i pognębienie tego małego narodu. Pytam się, gdzie Pan był? Dlaczego, jak to robi Grupa Referendalna, nie robił Pan spotkań, nie zbierał podpisów, nie bił na alarm, nie zwierał szyków naszego społeczeństwa? Tak. Wtedy Pana nie było, ale jest teraz z pełnymi ustami wytartych frazesów, pokazując, jaki to Pan pracowity i gotowy do poświęceń. Rozumiem, że z przeglądaniem się w lustrze nie ma Pan kłopotu. W takim razie życzę dobrego samopoczucia i odrobiny refleksji, jeśli chodzi o Pana postawę, czyny i słowa.
      
      
Lech (nazwisko do wiadomości redakcji)

      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 4
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
1.0 1 38

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szanowny Panie, wilk nie może być samotnym łowczym i do tego w małym stadzie. Po pierwsze łowczy to stanowisko w PZŁ, po drugie łowczy może być statek rybacki albo pies lub sokół. Ale wówczas mówimy łowny. samotny wilk nie pasuje w żadnej mierze, do tego co to pan myśli.
 • co może wilk zrobić dla elbląga? wielkie nic, tak jak to robi dla elsinu od lat, firma istnieje tylko dzięki dotacjom dla niewidomych i jest na skraju bankructwa i to może zrobić wik dla elbląga
 • Na miły Bóg, kiedy przychodzi czas fiesty p. Leszku, to nie idzie się szukać samotnej wadery, tylko pije się rum z colą ! Kto ? w czasie wolnym, świątecznym pęta się po lesie ? No, chyba, że wilk za waderą ! Zatem, nie jest tak bardzo samotny, co prawda wadera raz do roku, ale wilk kto to wie ?
 • Zorganizowany zmasowany medialny atak. Wcześniej na Pana Rembelskiego i Ruch Palikota. Dzisiaj na PiS. Strategia zmiany celu referendum. Celem referendum jest oczywiście ocena pracy Prezydenta i RM. Ale tak się nie stanie jak strategia przyniesie sukces. W kwietniu dokona się ocena możliwości opozycji i zadecyduje się kto groźniejszy dla miasta - głupi czy głupszy? Stary wypróbowany i skuteczny scenariusz PO. Co do jakości tych atakujących artykułów – bełkot sztucznej inteligencji. Czerwony
 • Jest bardzo prosty pomysł na ELSIN. Gdyby pan Wilk był wczoraj w ratuszu staromiejskim to by sie dowiedział co to takiego. Ale go nie było. Nic straconego. Niech sie kontaktuje z p. Mariuszem Lewandowskim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kłóżek(2013-02-27)
 • A, że lubię pana p. Leszku, to opowiem panu historyjkę, co to opowiadała mi śp. mama. Co prawda urodziła się w Wilnie słynącym z prawych i mądrych ludzi. Tam, gdzie urodził się mój ojciec było podobnie. Ale do rzeczy. To tu w Elblągu kiedyś odkopywano stary grób, przykryty grubą płytą bez napisów, ale w dobrym stanie. Było widać, że ci co zrobili grobowiec, znali się na rzeczy. Pan słucha p. Leszku, co było dalej, otóż po wyjęciu trumny dębowej w świetnym stanie, jednak co dąb to dąb, w porywie ciekawości lub chciwości, jeden z pracowników magistratu, podważył kilofem wieko i jakie było zdziwienie i przerażenie, gdy nieboszczyk wsparłszy się na piszczelach zapytał : A, Wilk ciągle w opozycji ?!. Dalej nie wiem nic, bo wszyscy uciekli w wielkim popłochu. Opowiadali później ludzie, że gdy wrócili z powrotem nieboszczyka już nie było, podobno sam się zakopał. Jak pan myśli p. Leszku, mógł to być ktoś od pana Nowaczyka ? Kto wie ?
 • Powiem wam tak wybór jest bardzo prosty!; ) Jeżeli wierzycie: w koalicje PIS+RP i jej trwałość w to, że dysponuje kompetentnymi wykształconymi i uczciwymi kadrami ludzkimi, że cofną podwyżki opłat komunalnych a jednocześnie obniżą zadłużenie miasta, że ściągną inwestorów i stworzą nowe miejsca pracy bez poparcia w rządzie i władzach wojewódzkich, że przyspieszą roboty drogowe w mieście, że zbudują wam Aquapark i uchwałą Rady Miasta Elbląga przeniosą do województwa pomorskiego – to spokojnie możecie iść na referendum!; ) Aha a następnie ponownie zapiszcie się do gimnazjum, bo musie ponownie zaliczyć WOS, jeżeli wierzycie w takie bajki!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POlitolog(2013-02-27)
 • Czas zacząć medialną walkę o wyborców, dwa lata temu media wygrały i wybrały Nowaczyka. .. .. tak było
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  100% Elblążanin(2013-02-27)
 • Niech trwa medialna walka ale na jakimś poziomie. Za samą konwencje artykułu, sugestię czy porównanie zachowań zwierzęcia wilka i Pana Wilka, Pan Wilk ma pełne prawo dać autorowi Lechowi w ryj. Wszystko ma swoje granice. W publikowanych artykułach nie można zniżać się do tak prostackiego poziomu i porównań zachowań zwierzęcia do człowieka. Wyrażanie publicznie krytycznych czy innych opinii o starszych osobach musi opierać się na szacunku dla wieku i człowieka. Pewnikiem strasznie autor zadowolony z siebie – ale dołożył. Czerwony
 • Grupa Referendalna o raportu wystąp! - plany na czas po referendum przedstaw!!!
 • do tego co opowiada przypowieści - to nie tak było. W czasie ekspedycji w Egipcie kopacze dokopali sie do grobowca - po wejściu znaleźli sarkofag - i chcieli go gruntowanie zbadać. Otwarli wieko i znaleźli zabandażowaną mumię. Popatrzyli i już chcieli zamkąć sarkofag a tu nagle widzą, że pod bandażami coś rusza. Wystraszyli się bardzo ale spod bandaży zaczęły się wysuwać członki mumi i chwytać się karwędzi sarkofagu. Nagle zobaczyli, że mumia zaczyna siadać. Wtedy mumia się odezwała - OO! dzień dobry Panowie. A Mieciu Foog jeszcze śpiewa!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  archeolog(2013-02-27)
 • A mi jest szkoda lata. .. i Mietka Foga też mi szkoda. .. A Wądraczkowa podobała się mojemu sp tacie. .. i ostatnio jak zaśpiewała to mi też się podoba. A co. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-02-27)
Reklama