UWAGA!

Mali „detektywi” po filmie spotkali się z policjantami

 
Elbląg, Mali „detektywi” po filmie spotkali się z policjantami
(fot. nadesłana)

Film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai…”, który w Multikinie obejrzeli uczniowie z elbląskich podstawówek był przyczynkiem do spotkania się z policyjnymi technikami kryminalistyki. Najmłodsi zainspirowani „kryminalnym” filmem chętnie słuchali o policyjnej pracy. Na koniec każde z dzieci otrzymało kartę z własnymi odbitkami linii papilarnych.

Mowa o zabezpieczaniu śladów, które sprawcy pozostawiają na miejscu przestępstwa, ale również pokazanie tego najmłodszym na żywo wzbudziło duże zainteresowanie. Policyjni technicy po zakończeniu filmu w elbląskim Multikinie przystąpili do dzieła i wywołali nie mniejsze zainteresowanie u dzieci niż obejrzany przed chwilą seans. Padały pytania: co znajduje się w walizce kryminalistycznej oraz do czego jest „śmieszny pędzelek” używany przez techników. Policjanci cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania.
       - To nasza kolejna inicjatywa – mówi nadkom. Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. – Od lat w podobny sposób współpracujemy z teatrem i po spektaklach spotykamy się z dziećmi i młodzieżą, rozmawiamy o uzależnieniach, cyberprzemocy. Kino jest równie często odwiedzane przez szkolne grupy wiec dlaczego, by nie wykorzystać tego do zrobienia tematycznej prezentacji.
       Tym razem najmłodsi mogli obejrzeć z bliska pracę policyjnych techników, czyli po części też to, co widzieli w filmie na dużym ekranie. Policjanci zapowiadają kolejne spotkania i różne tematy zależne też od kinowego repertuaru.
      
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama