UWAGA!

Miasto należy dziś do dzieci

 Elbląg, Miasto należy dziś do dzieci
(fot. Anna Dembińska)

Dzieci opanowały dzisiaj elbląską starówkę. Z okazji ich święta miasto przygotowało wiele atrakcji. Pierwsza część trwała do godz. 13.30, po godzinie 16 na placu katedralnym odbędą się koncerty. Zobacz więcej zdjęć. 

- Z okazji Dnia Dziecka dostałem lego city – chwalił się nam 6-letni Maciek, którego spotkaliśmy na placu katedralnym tuż przy stanowisku elbląskich żołnierzy na Starym Rynku. - A pan to kim jest? Dziennikarzem? I co taki dziennikarz robi? Artykuły pisze? Ja to jeszcze pisać nie umiem, ale jak się nauczę, to pomyślę – opowiadał nam rezolutny Maciek.
       Na Starym Rynku dzieci czekały m.in. wojskowa radiostacja, opancerzony samochód rozpoznawczy czy też samochód do transportu rakiet. Można było wejść do środka, dotknąć sprzętów i pobawić się. Kolejki przed samochodami najlepiej świadczyły o tym, że elbląskie dzieci buławę noszą w tornistrze.
       Z żołnierzami konkurowali policjanci, którzy małym elblążanom pozwalali posiedzieć w radiowozie, pogadać przez megafon czy też włączyć „bomby”. Radość na twarzy dziecka – bezcenna.
       Kiedy już najmłodsi nacieszyli się militariami, na placu katedralnym czekały na nich bardziej „cywilne” atrakcje. Tradycyjnie ustawiła się kolejka chętnych, którzy chcieli, aby im coś ładnego narysować na twarzy, dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa sportu zorganizowana przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Furorę robiły też trampoliny.
       - Na jakieś pół godziny mamy spokój. Córka jest fanką trampolin i tak szybko to ona z nich nie zejdzie – śmiał się pan Konrad, tata kilkuletniej Kasi.

  Elbląg, Miasto należy dziś do dzieci
(fot. AD)


       Dużą frajdę przygotował też jeden z hodowców gołębi, którzy zabrał na plac katedralny swoje ptaki.
       W tym samym czasie na scenie odbywały się występy artystyczne. Od godziny 16.30 na placu katedralnym zaprezentują się wokalne talenty z Młodzieżowego Domu Kultury, wisienką na torcie będzie koncert zespołu 4Dreamers z uczestnikami ostatniej edycji The Voice Kids.
       Do pełni szczęścia brakuje tylko ptasiego mleczka i... - Nie wie pan, gdzie tu jest wesołe miasteczko? – zapytało mnie jedno z dzieci obecnych na festynie.
      

Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama