UWAGA!

Mieszkańcy walczą o dojazd do mieszkań

 
Elbląg, Budowa odcięła wjazd do sąsiednich budynków
Budowa odcięła wjazd do sąsiednich budynków (fot. Witold Sadowski)

Na rogu Dąbka i Piłsudskiego trwa budowa ośmiopiętrowego apartamentowca. Tymczasem mieszkańcy sąsiednich budynków skarżą się, że przez budowę nie mają ani parkingu, ani wjazdu na swoje posesje.

Mieszkańcy budynków przy ul. Dąbka 126 i 128 problem z dojazdem do swoich posesji zgłosili podczas ostatniego spotkania z prezydentem Elbląga.
       - Nie mamy nic przeciwko budowie nowego bloku. Chodzi nam tylko o to, by umożliwić dojazd do naszych domów. Musimy parkować na podwórku, bo nie ma innej możliwości. Z parkingu Sielanki jesteśmy wypraszani. W sumie nie ma się co dziwić Sielance, bo u nich też jest ciasno na parkingach – mówi jeden z mieszkańców. - Poza tym przez brak dojazdu będzie problem z dowiezieniem opału. Większość mieszkańców ma piece, opał dostarczany jest przez podwórko i zrzucany przez zsypy do piwnic.

  Elbląg, Mieszkańcy walczą o dojazd do mieszkań
(fot. Witold Sadowski)

Jak się dowiedzieliśmy, deweloper zobowiązał się do wykonania tymczasowego dojazdu do obu budynków na czas trwania budowy apartamentowca.
       - Na miejscu placu budowlanego wybudujemy z czasem drogę pieszo-jezdną, która będzie prowadziła z tyłu nowego budynku pod płotem zakładu energetycznego do budynków 126 i 128 – zapowiada Marcin Duda, przedstawiciel dewelopera. - Padły z naszej strony także zobowiązania co do wybudowania wjazdu tymczasowego od strony Dąbka. Oczywiście wywiążemy się z nich tak szybko, jak to tylko możliwe. Mieszkańcy muszą uzbroić się w trochę cierpliwości. Obecnie jesteśmy na etapie zamawiania specjalnych podjazdów. Nie zależy nam na przedłużaniu sprawy ani na konfliktach z mieszkańcami. Jednak chciałbym podkreślić, że wykonanie takiego wjazdu to nie do końca nasza kwestia, to gest z naszej strony.
       Trochę dalej będą parkować natomiast mieszkańcy powstającego apartamentowca, bo bezpośrednio pod budynkiem nie ma na to miejsca. 80 miejsc parkingowych powstanie po drugiej stronie al. Piłsudskiego, pomiędzy chodnikiem a ogródkami przydomowymi mieszkańców ulicy Pawiej.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • inwestor ogrodził zapewne teren który jest jego własnością więc po co te żale, własność to własność ale wielu z elblążan mysli żema prawo do parkingu, ogródka, drogi. jak sobie kupisz to masz prawo własności a tak to użytkujesz bezprawnie na co władze miasta przymykają oko.
 • kolejny apartamentowiec?:) Proponuję aby autor artykułu odrobił pracę domową i dowiedział się co to jest apartamentowiec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  1
  jajec(2014-05-27)
 • " wybudujemy z czasem drogę pieszo-jezdną" ten czas jeszcze nie nadszedł.
 • Miszkurka2000 " drogę pod płotem" a nie wzdłuż płotu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  Miszkurka2000(2014-05-27)
 • świetny pomysł, parking 200 m od domu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  dzelka(2014-05-27)
 • Jaki apartametowiec, ? To zwykłe mieszkania beda i w tym najwieksze to chyba 60 m. W mieście cisną te budynki a modrzewina nadal czeka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  0
  asefg(2014-05-27)
 • apartament koło starej budy, będzie to widok jakby swini siodło zarzucił.
 • Kto wpadł na pomysł budowy takiego budynku przy tak ruchliwym skrzyżowaniu. .. smród hałas bleble chyba że to będzie zamiast baraków na Skrzydlatej wtedy ok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  naniek(2014-05-27)
 • Najlepiej nic nie budować tylko drogi prosto do wyra by posiadacze 4 kólek mogli spać z samochodem.
 • No jasne bo przecież państwo nie ma gdzie teraz parkować, pamięta ja jakiś czas temu gamonie z tego bloku postawili sobie na miejscu dzisiejszej budowy pseudo znak zakaz wjazdu i jeden debil wszystkich ganiał
 • W Elblągu jest już dosyć mieszkań do kupienia jako własnościowe. Bardzo dużo ludzi z Miasta i olkolic wyjechało do pracy za granicą. Nikt do miasta gdzie bezrobocie jest jedno z najwyższych w polscenie będzie wracał. A zwłaszcza się w nim osiedlał. Mieszkania stoją i nikt ne chce ich kupować. Najlepiej wie o Tym firma Mytych. Jeśli już ktoś ma pieniądze to stawia sobie domek. Budowanie w tym miejscu apartamentowca jest nieporozumieniem.
 • Ta lokalizacja to porazka wszystkich zainteresowanych. Tam beda mieszkac tylko ci co o piatej rano po ziemniaki na rynek beda brykac. Parking niech miasto im da w miejsce tego pseudo komisu samochodowego. A ten komis do Nowiny albo innego Gronowa elblaskiego wydalic.
Reklama