UWAGA!

Młodzi przeciw mowie nienawiści

 
Elbląg, Młodzi przeciw mowie nienawiści
fot. nadesłana

Od listopada w Elblągu realizowany jest projekt Pionierzy Równości skierowany przeciw mowie nienawiści oraz promujący tolerancje i równość. Uczestnikami projektu są młodzi elblążanie w wieku 16-26 lat, którzy chcą, aby Elbląg był miejscem przyjaznym, bez hejtu.

Siedemnastu młodych elblążan zdobywa wiedze na temat tego, jak działać przeciw mowie nienawiści, a już w nowym roku zacznie realizować akcje online i offline promujące równość i tolerancje w naszym mieście.
       Uczestnicy projektu w grudniu przeszli już pierwsze szkolenia dotyczące zjawiska mowy nienawiści oraz dyskryminacji. Na początku stycznia czekają ich kolejne szkolenia m.in z promocji, przeprowadzania kampanii społeczny oraz organizacji i realizacji działań.

 


       Co po szkoleniach? Czas na praktykę! W drugiej połowie stycznia Pionierzy Równości przejdą do realizacji działań przeciw mowie nienawiści skierowanych do elblążan. Będą to akcje realizowane na terenie miasta, ale również w sieci. Zachęcamy do śledzenia działań na stronie facebookowej Pionierów Równości.
      

Michał Pawłowski, koordynator projektu Pionierzy Równości
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama