UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młynary: Czara goryczy się przelała

 
Elbląg, Mieszkańcy Młynar zablokowali skrzyzowanie
Mieszkańcy Młynar zablokowali skrzyzowanie (fot. Michał Skroboszewski)

Mieszkańcy Młynar i Wilcząt mają dość zniszczonych dróg wojewódzkich 505 i 509. Domagają się poprawy stanu jezdni. Aby zwrócić uwagę urzędników, dziś (30 kwietnia) zablokowali skrzyżowanie w Młynarach. Zobacz zdjęcia.

Mieszkańcy Młynar i Wilcząt mają dość złego stanu dróg wojewódzkich 509 i 505. Dziury i wybrzuszenia, zniszczone pobocza, grys na drodze to tylko niektóre problemy kierowców korzystających w 505 - tki i 509 – tki. Kolejne pisma kierowane do Zarządu Województwa pozostały bez satysfakcjonującej mieszkańców odpowiedzi.
       - Nie pamiętam czasu, kiedy temat dróg wojewódzkich 505 i 509 nie był poruszany podczas sesji Rady Miejskiej w Młynarach oraz na zebraniach sołeckich – mówił Karol Jóźwiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Młynarach.
       - Na nasze pisma do Zarządu Województwa dostajemy odpowiedzi informujące o braku środków finansowych na gruntowny remont dróg. Pisma włodarzy Młynar i Wilcząt pozostają bez żadnych skutków i deklaracji ze strony władz wojewódzkich – dodał Radosław Kiwilsza, sołtys Młynar.
       Mieszkańcy obu gmin mają już dość i dziś (30 kwietnia) zorganizowali protest polegający na blokadzie skrzyżowania dróg 505 i 509 w Młynarach. O godzinie 8 grupa mieszkańców Młynar i Wilcząt wyszła na przejścia dla pieszych w rejonie szkoły podstawowej i zablokowała ruch na najważniejszym skrzyżowaniu.
       - Czara goryczy się przelała. Sygnalizujemy problem nie tylko mieszkańców Młynar i Wilcząt, ale wszystkich użytkowników tej drogi. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Korzystając z takich zdewastowanych dróg, ponosimy większe koszty użytkowania, więcej czasu spędzamy u mechanika na naprawach samochodów – mówił Karol Jóźwiak.
       - Tymi drogami codziennie przemieszczają się dzieci z Młynar i Wilcząt do szkół ponadpodstawowych w Pasłęku, Elblągu i Braniewie – dodał Radosław Kiwilsza.
       Dotychczas władze wojewódzkie ograniczały się remontów cząstkowych, które zdaniem mieszkańców nie rozwiązują problemu.
       - Bieżące naprawy, łatanie za pomocą smoły, gruzu i żwiru nie pomagają. Te drogi są w coraz gorszym stanie. To jest ten moment, kiedy musimy zacząć blokować. Pisma i apele nie pomagają, więc zostaliśmy zmuszeni do takiej formy protestu – mówił przewodniczący Rady Miejskiej w Młynarach.
       - To pierwszy protest. Zobaczymy czy przyniesie on jakiś rezultat w formie nawiązania współpracy z olsztyńskim urzędem. Jeżeli nie, to będziemy myśleć nad innymi formami protestu – dodał sołtys Młynar.
       Protest zakończył się o godzinie 10.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama