UWAGA!

Morąg, Braniewo i Miłki

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Wojewódzki Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych. Drugie miejsce zajęła w nim Gabriela Harasim ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie. Najwyższe miejsce spośród elblążan zajęła Paulina Starańczak ze Szkoły Podstawowej nr 12 - na początku drugiej dziesiątki.

Do konkursu na etapie rejonowym przystąpiło ok. 700 uczniów z 22 powiatów województwa warmińsko-mazurskiego, spośród nich wyłoniono 74 uczestników etapu wojewódzkiego. W finale wojewódzkim zwyciężyła Zuzanna Kowalik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu (nauczyciel Elżbieta Ziółkowska). Drugie miejsce ex aequo zdobyły Gabriela Harasim ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie (nauczyciel Genowefa Jarmoła) i Eliza Supińska ze Szkoły Podstawowej w Miłkach powiat giżycki (nauczyciel Regina Siekierda). Wśród 22 laureatów konkursu znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu Paulina Starańczak (nauczyciel Katarzyna Kurek).
     Żeby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego uczniowie musieli m.in. wykazać się znajomością lektur: „Oskar i pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta, „Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego i „Momo” Michaela Endego a także dokonać analizy i interpretacji wiersza Wisławy Szymborskiej. Na etapie wojewódzkim trzeba było m.in. wykazać się umiejętnością odczytywania dzieła malarskiego i znajomością terminów związanych z filmem i teatrem. Na koniec uczniowie musieli napisać pracę na jeden z wybranych tematów, odwołując się do przeczytanych lektur i innych tekstów kultury.
     - Poziom tegorocznego konkursu był wyrównany. Członkowie jury byli pod wrażeniem dojrzałości sądów, erudycji i umiejętności językowych najlepszych uczestników konkursu - mówi Marlena Derlukiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, przewodnicząca jury i autorka konkursowych pytań.
     

 

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama