UWAGA!

MOSiR zaprasza na naukę jazdy na łyżwach

 
Elbląg, MOSiR zaprasza na naukę jazdy na łyżwach
Fot. MOSiR

Rozpoczął się sezon na lodowisku Helena, a wraz z nim rusza kolejna edycja nauki jazdy na łyżwach. W każdy wtorek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza całe rodziny na zajęcia, które prowadzić będzie była łyżwiarka Orła, a obecnie trenerka, Ewelina Przeworska.

Wzorem lat ubiegłych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadził będzie naukę jazdy na łyżwach. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 18 na lodowisku Helena. Podobnie jak w roku ubiegłym, cotygodniowe treningi poprowadzi była zawodniczka elbląskiego Orła, a obecnie trenerka łyżwiarstwa, Ewelina Przeworska. Nauka jazdy na łyżwach jest jednym z punktów prowadzonej od kilku lat akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”.
       - Zajęcia na lodowisku dostosowywane będą do wieku oraz możliwości poszczególnych uczestników naszej szkółki - wyjaśnia Ewelina Przeworska, trenerka łyżwiarstwa. - Nasze treningi zostaną podzielone tematycznie, a to oznacza, że co tydzień będziemy pogłębiali wiedzę i uczyli się coraz to trudniejszych ćwiczeń, które w przyszłości pozwolą nam dobrze opanować jazdę na łyżwach. Dodatkowo, najmłodszym uczestnikom zajęć z pomocą przyjdą specjalne pingwiny, dzięki którym możemy stawiać pierwsze kroki na lodzie.
       Naukę jazdy na łyżwach można rozpocząć niemal w każdym wieku. W trakcie zajęć tafla lodowiska podzielona będzie na dwie części, by sprawnie i bezpiecznie prowadzić lekcje. Na jednej z nich odbywać się będą zajęcia dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z łyżwami, a druga części tafli przeznaczona zostanie dla tych, którzy opanowali już podstawy jazdy na łyżwach. Pamiętajmy jednak, by na zajęcia odpowiednio się ubrać, ciepło, ale nie za grubo, by nasze ubranie nie krępowało nam ruchów. Powinniśmy zadbać także o rękawiczki i ochraniacze na kolana, które choć trochę zabezpieczą nas w czasie upadku.
       Z oferty MOSiR-u mogą skorzystać wszyscy, zarówno ci, którzy chcą udoskonalić swoją technikę jazdy, jak i Ci, którzy na lód wejdą po raz pierwszy. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w kasie lodowiska, która czynna jest we wtorki, czwartki i  piątki w godz. 16 do 19.30 oraz soboty i niedziele w godz. 11 – 18. Zapisy przyjmowane są także telefoniczne pod nr (55) 625-63-13 w godzinach otwarcia kasy. Jednorazowy koszt uczestnictwa to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży. Każdy z treningów trwać będzie 50 minut. By uczestniczyć w zajęciach nie trzeba mieć własnych łyżew. Na lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, a za wypożyczenia pary łyżew zapłacimy 6 złotych. Bezpłatnie można za to korzystać z kasków bezpieczeństwa.
      
       Więcej informacji o ofercie MOSiR-u, cennik, regulamin oraz godziny otwarcia obiektu można znaleźć na stronie MOSiR w zakładce kryte lodowisko.
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama