UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Most otwarty

 
Elbląg, Władze Elbląga otworzyły Most Niski
Władze Elbląga otworzyły Most Niski (fot. Anna Dembińska)

Po wielu perturbacjach dziś (10 czerwca) władze Elbląga uroczyście otworzyły Most Niski po remoncie. Nie będą mogli z niego jednak korzystać kierowcy samochodów, z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych.

Początkowo uroczyste otwarcie było zaplanowane na godzinę 11. Kiedy dziennikarze przybyli na miejsce, dowiedzieli się się, że... uroczystości są odwołane, ponieważ drobna awaria uniemożliwia podnoszenie mostu. Wróciła więc elbląska dziennikarska brać do swoich redakcji i... po godzinie odebrała telefon z ratusza, że jednak uda się otworzyć most jeszcze dziś. Tym razem o godzinie 13.30. Kiedy wróciliśmy na miejsce, most był już podniesiony (złośliwi napisaliby, żeby się znów przypadkiem nie zepsuł, ale my złośliwi nie jesteśmy). Ale dość tych żartów. Remont niewątpliwie był potrzebny. - Myślę, że ten most jest też symbolem połączenia Zawodzia z Elblągiem. Budując mosty chcemy myśleć o wszystkich mieszkańcach – mówił Antoni Czyżyk, przewodniczący elbląskiej Rady Miejskiej.

Remont musiał być wykonany ze względu pogarszający się stan nawierzchni, która została w całości wymieniona. Modernizacja kosztowała miasto 460 tys. zł. Początkowo inwestycja miała się skończyć do 20 kwietnia, ale na wniosek wykonawcy termin został przedłużony początkowo do 29 czerwca. Gdy okazało się, że cierpią na tym wodniacy, a sprawa stała się głośna medialnie, władze miasta wynegocjowały szybszy termin i 10 czerwca most mógł zostać otwarty. 

 Konstrukcja stalowa została zaizolowana i zabezpieczona powłoką antykorozyjną. Powstało też odwodnienie liniowe, a na końcu wykonawca położył nową nawierzchnię i wybudował chodnik. Po remoncie most został wyłączony z ruchu samochodowego, z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych.

- Będziemy się przyglądali temu rozwiązaniu, jak będzie się ono sprawdzać. Czy powoduje duże perturbacje czy wręcz przeciwnie. I wtedy ponownie wrócimy do tematu – mówił dzisiaj Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

- Chcę tylko przypomnieć, że ten most był budowany z myślą o ruchu pieszym. Później „tymczasowo” został otwarty dla samochodów i tak już zostało – uzupełnił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

Naprawy wymaga też część nawierzchni drugiego mostu - Wysokiego. Władze miasta zapowiedziały, że uszkodzone fragmenty drewnianej nawierzchni zostaną wymienione. 

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama