UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Motomikołajowy" przejazd w szczytnym celu

 
Elbląg, "Motomikołajowy" przejazd w szczytnym celu
Fot. Michał Skroboszewski

Dziś (6 grudnia) dzień św. Mikołaja, który patronuje naszemu miastu. Z tej okazji motocykliści (i nie tylko) z Elbląga i okolic kolejny raz ruszyli do potrzebujących dzieci z prezentami, których zakup był możliwy dzięki internetowej zbiórce pieniędzy. Zobacz zdjęcia.

- Jedziemy do dzieci w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej... - wymienia Patrycja Mazurowska. Przyznaje, że tegoroczna zbiórka na rzecz potrzebujących dzieci przerosła oczekiwania.

- Zbiórkę początkowo przewidywaliśmy na 3 tys., w tej chwili jest zebranych ponad 4300 zł. - podkreśla Patrycja Mazurowska. - Oprócz tego były osoby, które prywatnie dostarczały nam materiały, produkty, pieluchy dla dzieci z DPS-u na Kasprzaka, więc ogólnie wartość całości przekracza 5 tys. Jak na czas epidemii to bardzo dużo, w zeszłym roku zebraliśmy ponad 2 tys. zł.

Jednym z większych darów, jakie zawieźli dzieciom Motomikołaje, była pralko-suszarka dla Domu Dziecka w Elblągu .

- Tam jest dużo małych dzieci, dużo prania, dotychczasowy sprzęt po prostu się wysłużył - mówią uczestnicy akcji.

Motomikołaje podkreślają, że jadąc w świątecznych strojach ulicami Elbląga spotykają się z pozytywnym odbiorem mieszkańców.

  Elbląg, "Motomikołajowy" przejazd w szczytnym celu
Fot. Michał Skroboszewski

- Machamy elblążanom, oni machają nam – cieszą się.

Warto zaznaczyć, że Motomikołaje to osoby zmotoryzowane nie tylko z Elbląga, ale także z "bliższych i dalszych okolic". 6 grudnia pasjonaci jednośladów (i nie tylko) występują jednak pod jednym sztandarem.

- Tu nie chodzi o to, kto skąd jest albo czym jeździ, ale o dzieci - mówi Adrianna Maślińska. - W drogę Motomikołaje ruszą na słabszych i mocniejszych maszynach, zarówno szosowych, sportowych jak i terenowych. Wszyscy jesteśmy razem, wszyscy na kółkach, wszyscy pomagamy.

Motocykliści zaznaczają, że chociaż nie uda się spotkać z dziećmi ze względu na koronawirusa, to warto uhonorować zbiórkę i darczyńców takim oficjalnym przejazdem Motomikołajów.

- Nie wchodzimy do palcówek, którym pomagamy, przekazane rzeczy przejdą też "kwarantannę" – mówi Patrycja Mazurowska.

Pasjonaci motoryzacji wyrażają nadzieję, że kolejne akcje, a zwłaszcza Dzień Dziecka, będą już mogli zorganizować w takiej formie, jak do tej pory.

Motomikołaje odwiedzili z prezentami cztery placówki Domu Dziecka w Elblągu, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Elblągu, a także placówki opiekuńczo-wychowawcze w Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej. Organizatorzy dziękują za wsparcie akcji elbląskim firmom i osobom prywatnym.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama