UWAGA!

Murzynek zamieszkał w Warszawie

Elbląg, Murzynek w drodze do Warszawy.
Murzynek w drodze do Warszawy.

Z ogromną radością pragnę poinformować, że Murzynek, sześcioletni kundelek z Braniewa, który przez dwa miesiące odwiedzał grób swojej pani, ma nowy dom - pisze do nas Monika Hyńko z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Trafił do wspaniałych, wrażliwych, mądrych i dobrych ludzi w Warszawie.

O historii tego psa napisaliśmy w tekście „Najwierniejszy z wiernych”. Monika Hyńko opisuje teraz jej szczęśliwe zakończenie:
       „Zanim Murzynek został przekazany nowej rodzinie, przez ponad tydzień sprawdzałyśmy dokładnie wszystkich chętnych do adopcji. Zwracałyśmy szczególną uwagę na podejście przyszłych opiekunów Murzynka do zwierząt, na warunki, w jakich Murzynek będzie mieszkał, na to, czy w domu są jakieś inne zwierzęta, czy przyszli opiekunowie pracują, czy ktoś jest w domu przez cały czas oraz czy w domu są małe dzieci. Ogromną pomocą służyła nam podczas kontroli przedadopcyjnych redaktor naczelna miesięcznika „Cztery Łapy” pani Dorota Szulc-Wojtasik. Przeprowadziła dodatkową rozmowę telefoniczną z każdym kandydatem na opiekuna Murzynka, sprawdziła osobiście wszystkie domy położone w Warszawie i niedaleko Warszawy. Pomogła zorganizować transport Murzynka z Mławy do Warszawy. Osobiście czekała na psiaka pod domem przyszłych opiekunów Murzynka, sama zaprowadziła go do nowego domu.
       Dziękujemy wszystkim mediom. Gdyby nie Wasza pomoc, nie udałoby nam się znaleźć tak szybko kochających opiekunów dla Murzynka. Dziękujemy również Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Zwierząt OTOZ „Animals” za przekazanie adresów do mediów, dzięki czemu szybko udało nam się nagłośnić historię Murzynka. Na koniec dziękujemy wszystkim ludziom, którzy dzwonili do mnie z propozycją pomocy lub chęcią adopcji Murzynka. Jeszcze raz pragniemy wszystkim złożyć gorące podziękowania za Waszą serdeczność i pomoc, bez której nie doszłoby do adopcji Murzynka.”
      

 


      

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niech się psinie wiedzie.
 • Twoje WIELKIE psie serduszko zasłużyło na wspaniałych, z równie WIELKIM sercem, ludzi. Maz piesku takie piękne, mądre oczy! Widać, że jesteś już spokojny. Tak, niech ci się wiedzie jak najlepiej, psino. Pozdrawiam nowych opiekunów Murzynka. Gratuluję Wam, bo mieć takiego pa to ogromne szczęście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kryska(2009-08-10)
 • jak daleko trzeba szukać żeby znaleźć dobrych wrażliwych ludzi. .aż w Warszawie a bliżej nie było. .?
 • Cudny pies. .pozazdrościć takiego.
 • gdzieś ty się nie mył. .. :)
 • dla zakompleksionych elblążan Warszawka dumnie brzmi, dlatego tam poszukali psu nowego domu. .. ..
 • happy end
 • a ile czeka biednych psin w elblagu w schronisku czesto poprzedni wlasciciele sie nad nimi znecali niestety teraz jest moda na rasowe z rodowodem zeby przed sasiadem sie pokazac. .. ; (( bez sens :\\
 • To dziwne, ze sie jeszcze zaden oszolom nie przywali, jakie to rasistowkie, obrazajace czarnych imie dla tego psiaka i ze sie wstydzi zyc w takim ciemnogrodzie jak Polska, a Murzynek ma [...] bo ma juz dom
 • no i oby na Murzynku się nie skończyło. .jest wiele nieszczęśliwych historii psów które zasługują na podobną "promocję" w internecie lub innych miejscach, więc organizatorów akcji adopcji murzynka proponuję nie osiadać na laurach tylko szukać domu dla innych czworonogów. .. (dlaczego nikt nie "reklamuje" kotów??)
 • Dom znalazł sie aż w Warszawie, ponieważ nikt z okolic Braniewą, włączając Elblag nie podjął sie adopcji. Nie mało tu znaczenia czy to warszawa, Berlin, czy Stogi Czerwone. Znaczenie tu ma odpowiedni człowiek, który podaruje Murzynkowi serce. Oczywiście przykro sie robi na myśl, że ludzie wrażliwi znależli sie aż w stolicy. Tym bardziej, ze zakompleksienie raczej nie ma zwiazku z cała historią pieska, wiec najpierw poznajcie historie, ruszcie głową i piszcie bzdurne komentarze o zakompleksieniu
 • AKINA! A Ty? Co robisz dla kotów i innych psów?
Reklama