UWAGA!

Muzyka młodzieżowa w Galerii EL

 
Elbląg, "Kompozytorzy" w Galerii EL
"Kompozytorzy" w Galerii EL (fot. Michał Skroboszewski)

Najpierw trzeba zbudować „magiczne pudełko”, które będzie wydawać dźwięki. Następnie dźwięki nagrywamy na smartfon i... zabawa zaczyna się od nowa: za pomocą aplikacji można skomponować własny utwór i np. stworzyć własny, unikalny dzwonek na telefon. Zobacz zdjęcia.

Smartfon jaki jest każdy widzi... Dla ludzi, którzy urodzili się w XXI w, jest tak naturalnym przedmiotem jak telewizor. Podczas ferii Galeria EL przygotowała dla najmłodszych elblążan zajęcia, które nauczą ich wykorzystać smartfon jako urządzenie do obróbki dźwięku.
       - Tworzymy instrumenty elektroakustyczne. Będziemy tworzyć za pomocą tabletu, smartfona utwory muzyczne – opowiadał Maciej Olewniczak z Galerii EL, który prowadzi zajęcia.
       Zajęcia trwają od poniedziałku. Najpierw uczestnicy stworzyli prosty instrument muzyczny - pudełko, które jest wyposażone w mikrofon kontaktowy, tak aby można dźwięki z tego „instrumentu” wgrać na telefon komórkowy. A potem... jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia.
       - Można stworzyć swoistego rodzaju spektakl dźwiękowy. A z nim można już zrobić wszystko: ustawić jako sygnał w telefonie, ja wykorzystuję do udźwiękowienia seriali animowanych i spektakli – mówił Maciej Olewniczak.
       Zajęcia w Galerii EL to tylko jedna z propozycji, które przygotowało miasta dla uczniów spędzających w Elblągu ferie zimowe. Na uczniów czekają trenerzy klubowi w Hali Widowiskowo – Sportowej oraz w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Zajęcia kulturalne (m. in. z nauki gry na instrumentach) przygotował tez Miejski Dom Kultury. Cały program miejskich ferii dostępny jest tutaj.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama