UWAGA!

Na Orliku pusto

 Elbląg, Na Orliku pusto
fot. Mikołaj Sobczak

W Elblągu przy kilku szkolnych placówkach od lat funkcjonują orliki. Mają one duże znaczenie w sportowym życiu młodzieży, jednak aby funkcjonowały, potrzebni są animatorzy. Tych niestety brakuje.

Jeden z czytelników poinformował nas, że orlik przy Szkole Podstawowej nr 9, który miał być czynny od 15 marca, czynny nie jest. Problemem jest brak zatrudnionego animatora. 5 kwietnia na profilu na Facebooku SP nr 9 opublikowano post: „Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Elblągu zatrudni osobę do prowadzenia zajęć na przyszkolnych boiskach sportowych „Orlik” w ramach zadania „Aktywny Orlik” (zadanie realizowane będzie do 30 listopada 2024 r.).”. Podobne ogłoszenie na stronie szkoły zostało opublikowane 8 kwietnia. Kandydaci mieli czas do 10 kwietnia na złożenie aplikacji. W sprawie wakatu skontaktowaliśmy się z elbląskim Urzędem Miejskim.

- Ze względu na brak animatora otwarcie nastąpi w późniejszym terminie - mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Szkoła już dwukrotnie ogłosiła nabór. Niestety na razie bez efektów. Podejmowane są dalsze działania w celu znalezienia animatora.

Jak udało się ustalić, w innych placówkach problemu z brakiem animatorów nie ma i orliki są od miesiąca czynne. Tylko Szkoła Podstawowa nr 9 wciąż poszukuje chętnego na to stanowisko, bo bez niego, obiekt nie może funkcjonować.

  Elbląg, Na Orliku pusto
fot. Mikołaj Sobczak

- Widziałem, że ogłoszenia o stanowisku animatora były zamieszczane na Facebooku już jakiś czas temu, ale nic się chyba nie zmieniło, bo nie zauważyłem, żeby dzieciaki były na Orliku - przyznaje pan Krzysztof, tata uczennic z SP9.

Problem dostrzegli też inni rodzice.

- Chłopcy nie mają gdzie się podziać, Orlik zawsze tętnił sportowym życiem, proszę o wsparcie - pisze nasza czytelniczka, pani Marta. - Może nagłośnienie sprawy pomoże w znalezieniu odpowiedniej osoby.

- Kto może zostać animatorem? „Osobami prowadzącymi zajęcia w ramach zadania Aktywny Orlik mogą być wyłącznie nauczyciele prowadzący zajęcia: wychowania fizycznego, przedstawiciele organizacji sportowej np. klubu, fundacji, stowarzyszenia, okręgowego związku sportowego, polskiego związku sportowego.

Osoba prowadząca zajęcia powinna posiadać umiejętności, kwalifikacje i uprawnienia umożliwiające jej inicjowanie, organizowanie i prowadzenie zajęć sportowych przyczyniając się do realizacji celów programu. Zajęcia sportowe będą prowadzone 7 dni w tygodniu z wyłączeniem dni świątecznych.

Stawka za godzinę 60 zł brutto.” - czytamy we wzmiankowanym poście.

Jak udało nam się ustalić, nikt nie złożył wymaganych dokumentów.

AM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • zlikwidować, po co to na co, remontować będzie trzeba....
 • Nie ma pieniędzy dla opiekunów orlików a Wy chcecie stadion dla 100 osób, który będzie tylko odwiedzany przez grupę chuliganów 2 razy w miesiącu. Nie mówcie o imprezach bo tych nie ma w Elblagu a są możliwości jak Dolinka Hala na grunwaldzkiej itd. W Braniewie się więcej dziej a tu nic Z te kwoty więcej ludzi drogi rowerowe używa i potrzebne sa one
 • PS: Orlika przy SP9 zamkniemy, ale będziemy budować linię kolejową Eg-NDGd-Gdańsk... kiedyś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  14
  missan_z_eg(2024-04-17)
 • Jacy animatorzy, kiedyś każde boisko przy szkole było otwarte i dzieciaki grały w piłkę cały dzień, a teraz porobili boiska za miliony i pozamykali na kłódkę i stoją i niszczeją... tragedia... przy SP6 orlik otwarty raz na ruski rok, a i tak dzieci nie mogą przyjść pograć bo większość czasu boisko jest wynajęto dorosłym do grania w piłkę.. masakra..
 • Gdyby Orlików nikt nie pilnował i byłyby otwarte 24h to byłoby... po orlikach. Taka niestety prawda.
 • Jedni przychodzą pograć a inni...
 • Chapeau bas dla tych ludzi ktorzy tam pracują, trzeba dużo cierpliwości i stanowczości
 • Z kulturę i poszanowanie mienia odpowiadają rodzice, nie wsadzajmy wszystkich do jednego worka! Miejsca na rozwój sportowy są potrzebne! Orliki to wspaniałe miejsca i od opiekuna dużo zależy! Pani Ewa i Pan Marek opiekunowie przy tym Oliku organizowali turnieje, dni sportu, mecze-nadzorowali i dbali! Ludzie z miłością do sportu i dzieci !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  czytelnik1(2024-04-17)
 • A co z klubami sportowymi? Nikt z trenerów nie chce za 60 zł?
 • W klubach mają więcej
 • Już dawno mówiłem, że porobili orliki w miejsce poprzednich ogólnodostępnych boisk. I teraz animatorów niby szukają. Co za brednie, jakich animatorów? Do otwarcia kłódki i zamknięcia na koniec dnia, to zobaczcie jakie wymaganie postawili. Zlikwidować te wysokie płoty albo chociaż kłódki i wpuścić dzieci na boiska! Tam jest tyle kamer, że już kluczników (pseudo animatorów) w ogóle nie potrzeba. Oddajcie dzieciom boiska POPiSowi!!!
 • @kasia12 - No pieniądze są ale jak to zawsze bywa śmieszne.60 brutto. Umowa zlecenie lub własna działalność. Szkoda czasu nie marnowanie czasu trenera / nauczyciela.
Reklama