UWAGA!

Na tropie piaskołaza i sercówki…

Od 19 do 23 kwietnia grupa dwudziestu pięciu wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu brała udział w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Piaskach.

Głównym celem wyjazdu było zwiększenie wiedzy uczestników projektu Na tropie piaskołaza i sercówki – edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży na temat bogactwa przyrodniczego Morza Bałtyckiego oraz poznanie zagrożeń i sposobów przeciwdziałania zanieczyszczeniom tego akwenu.
       Działalność OEE oparta jest na szeroko pojętej edukacji ekologicznej. Celem zajęć prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną było poszerzanie wiedzy o ekologii w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, kształtowanie świadomości proekologicznej i wyrobienie aktywnej postawy na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
       Podczas zajęć kształtowana była umiejętność obserwacji różnych obiektów oraz zjawisk przyrodniczych, a także ich nazywania, opisywania i analizowania.

 


       Uczniowie uczestniczyli między innymi w zajęciach dotyczących ekosystemów wodnych, ekosystemu lasu, fauny Mierzei Wiślanej i meteorologii.
       Dzieci z ogromną ciekawością i radością uczestniczyły we wszystkich zajęciach edukacyjnych. Prowadzący zajęcia dostosowywali problematykę „zielonych lekcji” do możliwości psychofizycznych wychowanków Ośrodka oraz zagadnień występujących w projekcie. Ponadto domowa i przyjazna atmosfera panująca w OEE w Piaskach sprzyjała doświadczaniu wielu nowych i pozytywnych wrażeń.
       Wyjazd do Piasków możliwy był dzięki dotacji pozyskanej w ogólnopolskim Konkursie „Henkel – zielone granty” 2009/2010, którego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia, a nagrodę ufundowała firma Henkel Polska.
       Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach za profesjonalizm w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć edukacyjnych, za dostosowanie ich problematyki do możliwości psychofizycznych naszych wychowanków oraz za wspaniałą atmosferę!
       Zapraszamy na stronę internetową OSW Nr 2 w Elblągu, gdzie znajdziecie Państwo relacje z innych podejmowanych przez placówkę działań ekologicznych: www.osw2elblag.szkolnastrona.pl.

Marzena Żachowska, oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama