UWAGA!

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 
Elbląg, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
fot. nadesłana

Jutro (1 marca) o godz. 12 pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego/Skwer Rotmistrza Pileckiego, obok szkoły muzycznej) odbędą obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W programie uroczystości: odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej, przemówienia okolicznościowe, Apel pamięci i salwa honorowa, składanie kwiatów. Na czas uroczystości z ruchu zostanie wyłączony fragment ulicy gen. Grota Roweckiego od skrzyżowania z ul. Traugutta do skrzyżowania z ul. Trybunalską.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Apel Smoleński będzie?
 • Wyklęty, powstań ludu ziemi! Powstańcie, których dręczy głód!
 • Warto przypomnieć kto rozpoczął kult "zbrodniarzy przeklętych", a była to koalicja PO-PSL, która ustanowiła Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten oto sposób z niszowych gazetek ultraprawicowych "obrońcy demokracji" ustawili na piedestale takich morderców jak Bury (a było takich przypadków więcej, o wiele więcej niż chciałaby przyznać prawica). PiS jest twórczym rozwinięciem i konsekwencją polityki całej III RP, a nie nagłą interwencją Szatana w idealnie funkcjonujący mechanizm, jakby chcieli tego, ci którzy dzisiaj wrzeszczą "wszyscy byle nie PiS". Jak nie cholera, to dżuma. Plus jest taki, że teraz przynajmniej zaczyna się głośno mówić o zbrodniach, bo dopóki "przeklętych" lansowała krok po kroku PO, liberalne media mało się tym tematem krytycznie interesowały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  LewactwoPrzyszłościąNarodu(2017-02-25)
 • Nie daleko pada lewactwo od lewicy. Ale skoro lewica jest skompromitowana i podzielona na czoło wysuwa się partia o podobnym, żeby nie powiedzieć takim samym programie politycznym. Nie ma przecież sensu, firmować ludzi z poprzedniej epoki i w dodatku ludzi skompromitowanych. Zatem powstała partia " Razem " ale osobno. Osobno, bo tylko rządzący tą partią są się w stanie jako tako porozumieć ze sobą. Bo cała reszta jest nieświadoma swoich korzeni i poglądów głoszonych przez liderów. Niemniej jest to partia bardzo niebezpieczna dla demokracji. Żąda tolerancji dla siebie i głoszonych tez, nie uznając innych poglądów. Najgorsze jest to, że próbując ustanowić własny porządek świata, nie umie sama go przedstawić w swoim programie politycznym. I snuje niczym nie poparte wizje, pełne fantasmagorii i pobożnych życzeń w rodzaju - Tylko my wiemy jak naprawić świat. Co jest oczywiście nieprawdą, bo świat nie potrzebuje ludzi żyjących w obłokach absurdu i głęboko wierzących w ideologię socjalistyczno - lewacką. Bo świat już poznał tą utopijną wizję. I beka na samo wspomnienie.
 • Q. .. wa nie " W środę. .. " tylko "We środę. .. "
 • Przeklęty to jest na razie Jarosław, ale później będzie wyklęty in będą go czcili nowi kibole. ..
 • Ale się Wojsko Polskie zeszmaca ! Czy będzie Misiewicz ?
 • A kiedy obchody mordu katyńskiego?? Wypadek smoleński co miesiąc, a apele przy każdej okazji
 • i gdzie tu apolityczność WP - haha żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  lokomotiv(2017-02-26)
 • Tylko w Polsce zamiast uczcić ofiary to czci się bandytów!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  sci-fielblag(2017-02-26)
 • wszyscy, którzy wysługiwali się ruskim okupantom to zdrajcy, a wszyscy co z nimi walczyli to bohaterowie, . .. czy wam ruskie sługusy tak ciężko to zrozumieć? co w tym jest takiego trudnego? na całym świecie obowiązuje taka zasada, że ci co wysługują sie obcym to zdrajcy, a wy chcecie aby w Polsce było inaczej, weżcie się stuknijcie we zakute łby, służyłes ruskim to nie licz na szacunek przyszłych pokoleń bo to nie ma tak łatwo, dla młodych jesteś zdrajcą i na nic tu wasze skowyczenia
 • Jeszcze Koliński się nie wpisał, zaspał czy co ?
Reklama