UWAGA!

"Navigare necesse est"

 Elbląg, "Navigare necesse est"
fot. Anna Dembińska

Cumy oddane na pokład, można wziąć kurs na Kanał Jagielloński. Z Ośrodka Sportów Wodnych „Fala“ motorowodniacy z Elbląga i regionu ruszyli w rejs w ramach pierwszego w tym sezonie zlotu. Zobacz zdjęcia.

Już wczoraj (7 czerwca) na przystani Ośrodka Sportów Wodnych w Elblągu trwał wzmożony ruch. Rozpoczął się jeden z dwóch zaplanowanych na ten sezon żeglarski zlotów motorowodniackich. Dziś 34 jednostki popłynęły przez Kanał Jagielloński do Malborka. W kolejnych dniach motorowodniacy odwiedzą Białą Górę, Gniew, Tczew i w niedzielę zakończą rejs w Elblągu. To doskonała okazja, aby po raz kolejny przekonać się jak piękna jest Pętla Żuławska.

- Jest mnóstwo powodów, dlaczego warto popłynąć. Po pierwsze navigare necesse est, żeglowanie jest koniecznością, jak już od wieków wiemy. Mieszkamy w takich okolicach, gdzie turystyka wodna musi kwitnąć i trzeba przyznać rozwija się. Z Elbląga mamy bardzo ciekawe szlaki we wszystkich kierunkach: na Zalew Wiślany, poprzez Kanał Elbląski na Mazury, na Pętlę Żuławską. W związku z tym ten rodzaj rekreacji cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ten rodzaj rekreacji nie wymaga specjalnych kwalifikacji i jest dostępny dla każdego - mówił Grzegorz Hejber, komandor Yacht Clubu „Nowa Pasłęka“ i współorganizator zlotu.

- W ubiegłym roku zorganizowaliśmy pierwszy rejs Pętlą Żuławską. Spodobało się nam, wiec płyniemy znów. I mamy nadzieję, że będziemy to kontynuować. A przy okazji jest możliwość wspólnego spędzenia czasu, integracji, poznania nowych ludzi. Chcemy współpracować z jak największą rzeszą motorowodniaków - dodał Stanisław Nowak, komandor OSW „Fala“.

W sierpniu motorowodniacy szykują się na kolejny zlot. Tym razem będą pływać po Zalewie Wiślanym i jego okolicach.

 

Od redakcji: Tytuł do fragment sentencji Pompejusza: "Żeglarstwo jest rzeczą konieczną..."

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dzięki budowie naszego polskiego Kanału Sueskiego nasze akweny wodne mogą stać się wielką atrakcją nie tylko dla całej Polski ale także dla obcokrajowców z całej Europy i nie tylko. Trzeba tylko pognać szkodników z ratusza którzy blokują postęp i rozbudowę naszego portu a my wszyscy będziemy mogli odczuć wielkie korzyści z tego płynące.
 • @TeofilSkorupa - Czy mógłbyś wytłumaczyć w limitach długości komentarza, w jaki sposób i jakie, prosty człowiek nie związany z tematem, odnosiłby z tego korzyści.
 • A gdzie główny hamulcowy Elbląga Jurek motorówka?.
 • @TeofilSkorupa - Dobrze prawisz. Większość elblążan myśli podobnie i ma już dość ćwierka i motorówki którzy niczym don kichot i sancho pansa walczą z wiatrakami tocząc swoją prywatną wojenkę z rządem. Na czym traci Elbląg stając się coraz bardziej zapyziałą czerwoną dziurą na mapie Polski C. Pół biedy gdyby robili to za własne pieniądze, ale oni to robią za nasze ! Propagandowa ankieta ze zmanipulowanym pytaniem to ułamek jaki oni wydali i jeszcze wydadzą z naszego budżetu. W przypadku kolejnej przegrzanej sprawy w sądzie z polskim rządem kto poniesie koszty? A no my! Szkoda że nie doszło do referendum bo wbrew pozorom sporo byśmy zaoszczędzili.
 • @Tak pytam... - Tu makroekonomia się kłania ale ty pewnie nie wiesz o co chodzi.
 • @Zdziwiona - To bardzo budujące że Elblążanie są inteligentni i mają znakomite rozeznanie w gospodarce i polityce. Oczywiście są wyjątki.
 • Towarzyszu skorupa pisowski podnóżku i wazeliniarzu podobało Ci się na Marszu w Warszawie 4 czerwca?
 • @Tak pytam... - Jak byś pomyślał to byś wiedział. To nie jest trudne.
 • Towarzyszy anonimie, totalny podnóżku. Marsz tak osiągnął sukces, że zmarginalizował Tygrysa i Hołownie i taki był cel Kaczyńskiego. Tusk ma szklany sufit i wyżej niż PIS nie podskoczy. Miłego popołudnia.
 • @bra - Dobrze mówisz. Zobacz ilu pożytecznych idiotów wzięło udział w tym marszu. Jechała nawet delegacja z Elbląga. Większość nie zdawała sobie sprawy w czym bierze udział. Najzabawniejsze było gdy mięli odśpiewać hymn polski a polskojęzyczni organizatorzy nie znali nawet słów tego hymnu. Budka z PO zapytany o słowa czwartej zwrotki zrobił się czerwony i się zapowietrzyl. I te gady chcą polską rządzić?! Sztachetę w dłoń i gonic to na wschód do swoich. Wstyd na cały świat.
 • To smutne, że elblążanom redakcja mysi tłumaczyć klasyczną i powszechnie znaną sentencję...
 • @TeofilSkorupa - A co ma piernik do wiatraka ? Łódeczki pływają sobie jak chcą po przekopie. To jaki masz problem. Mogą? Będziemy? Czas teraźniejszy. Zagłówki Zagłówki i lodzie motorowe mogą sobie pływać. Handlowe już nie bo jeden Baran z PiS tak zadecydował że NIE.
Reklama