UWAGA!

"Nie chcę, by syn był uwięziony w czterech ścianach". Wszyscy możemy w tym pomóc

 Elbląg, "Nie chcę, by syn był uwięziony w czterech ścianach". Wszyscy możemy w tym pomóc
Fot. ze strony zrzutka.pl

- Drodzy znajomi, nieznajomi, mam na imię Ania, mam 44 lata i od 19 lat choruję na stwardnienie rozsiane. Po nagłej śmierci kochanego męża, muszę prosić po raz pierwszy o pomoc ludzi dobrej woli - czytamy na stronie internetowej zbiórki dla syna mieszkanki Gronowa Elbląskiego, który choruje na porażenie mózgowe...

  Elbląg, "Nie chcę, by syn był uwięziony w czterech ścianach". Wszyscy możemy w tym pomóc
Fot. ze strony zrzutka.pl

- Po nagłej śmierci kochanego męża, muszę prosić po raz pierwszy o pomoc ludzi dobrej woli. Mąż był głównym żywicielem i opiekunem naszego jedynego, 22-letniego syna chorującego od urodzenia na porażenie mózgowe czterokończynowe-spastyczne. Przy takiej chorobie syn potrzebuje pomocy przy każdej czynności - czytamy na zrzutka.pl.

Jak wskazuje pani Ania, schody w bloku, gdzie mieszka z synem, na wysokim piętrze, są barierą nie do przejścia bez pomocy jeszcze jednej osoby... Pomóc może specjalistyczna winda.

- Potrzebujemy bardzo drogiej windy, na którą nas nie stać, a umożliwiłaby ona synowi uczestnictwo w zajęciach integracyjnych i rehabilitacji, na których bardzo mi zależy. Nie chciałabym, aby syn był uwięziony w czterech ścianach - pisze kobieta. Wcześniej 22-latek bardzo dużo czasu poza domem miał możliwość spędzać z tatą...

Pani Ania zwraca się o pomoc przez uczestnictwo w zrzutce, a także przez udostępnianie jej innym. Zakup "windy marzeń" można wspomóc tutaj.

red. na podst. inf. ze zrzutka.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przy tak zaawansowanej niepełnosprawności, zapewnienie windy powinno być ustawowym obowiązkiem sfinansowanym z funduszu dla osób niepełnosprawnych. Nie rozumiem również regulacji prawnych w spółdzielniach, że osoba niepełnosprawna lub jej opiekun musi mieć zgodę większości, by taką windę ustanowić. Taka zgoda powinna być wydana z "automatu", by osoba niepełnosprawna nie musiała błagać o litość swoich sąsiadów, by się zgodzili na windę lub podjazd. Ludzie niepełnosprawni ze względu na to, że stanowią mniejszość są zepchnięci na margines, zarówno pod względem finansowania oraz obowiązujących bezsensownych przepisów prawnych.
 • Proszę złożyć wniosek o dofinansowanie do PEFRON na windę i samochód.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  2
  Pefron(2023-02-18)
 • Szczególnie placówki medyczne w Elblągu dostęp osób które nie mogą swobodnie się poruszać traktuje na "odwal". Szpital ul. Królewiecka, punkt do prześwietleń Zw. jaszczurczego, przychodnia na ul.1000Lecia
 • Ja mam takie pytanie do wspólnoty mieszkaniowej. O co tam chodzi? Blok ma w zasadzie 3 piętra (wysoki parter), winda jest czymś, co przyda się każdemu. Więc, przyjrzyjmy się bacznie mieszkańcom tego bloku, bo głowę daje, że głosowanie w tej sprawie było.
 • Chyba najprostrzym sposobem jest sprzedaż mieszkania do górnych piętrach i zakup na parterze. Inna opcja wydaje się kontrowersyjna z uwagi na koszta budowy windy.
 • Co się stało z naszą Polską, że taki Kamil Nowak, człowiek znikąd, dostaje z PiSu tyle kasy na fundację fikcję a ta kobieta, matka musi prosić społeczeństwo o pomoc. Tak, pewnie trzeba pomóc, bo bez naszej pomocy ta kobieta nie da rady sama. Co oni robią z naszego kraju ukochanego, że nie ma na remont przedszkola na Bema a fundacja która nic nie robi, jest fikcją tylko do prania kasy, dostaje tyle milionów. ? A na dzieci nie ma, dla takiej matki nie ma. Ona zostaje sama bez pomocy państwa. Plakac się chce, co robi obecny rząd... pomóżmy tej matce, nigdy nie wiemy co może spotkać nas.
 • przykro się czyta takie art. co dwa dni. Może zacznijmy wymagać od rządu od NFZ, leczenie "na NFZ" nie jest za darmo, bo kto pracuje płaci miesiąc w miesiąc nie małe pieniądze, a w razie wizyty nie dochodzi swoich praw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  4
  okoniowaty(2023-02-18)
 • Masz coś z łbem? Winda dla osoby niepełnosprawnej to platforma do jej lokalu. Poza ewewacją. Nie do poziomu każdego piętra. Głosowanie sobie uroiłeś.
 • P. Aniu proszę o kontakt, może coś poradzimy/dotyczy windy)
 • dlaczego Wróblewski nic nie zrobił z tą sprawą?
 • @Hjvc - bo nie ma korzyści
 • Moze p Kamil Nowak by pomogl ? Wszak jest dumny z Elblaga
Reklama