UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie ma kto posprzątać śmieci

 
Elbląg, Nie ma kto posprzątać śmieci
(fot. Witold Sadowski)

Do pracy, szkoły czy na spacer – ścieżką w Parku Traugutta między ulicą Oliwską a Kwiatową przechodzi codziennie wiele osób. Po drodze mijają asfaltowy plac, przy którym zalegają sterty śmieci. Jeden z mieszkańców zgłosił do ratusza wniosek, by zagospodarować ten teren za pieniądze z budżetu obywatelskiego. Niestety, jak twierdzą urzędnicy, takiej możliwości nie ma.

Chodzi o pas zieleni tuż obok byłych kortów tenisowych, na których obecnie młodzież często gra w koszykówkę. – Miejsce to obecnie porastają samosiejki: drzewa i krzewy, które wymagałyby kontrolowanego przycięcia czy wycinki. Jest tam także mnóstwo różnych śmieci, które zapewne nie są dobrą wizytówką naszego miasta – napisał do ratusza jeden z mieszkańców, który proponuje, by ten teren zagospodarować z pieniędzy z budżetu obywatelskiego.

  Elbląg, Nie ma kto posprzątać śmieci
(fot. Witold Sadowski)


       I tutaj zaczynają się schody, bo jak się okazuje pas zieleni obok placu nie należy do miasta, tylko do osoby prywatnej, więc z budżetu Elbląga nie można sfinansować prac porządkowych na tym terenie. - Temat zgłoszono do Straży Miejskiej z prośbą o wyegzekwowanie od właściciela uporządkowania tego terenu – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.
       - Właścicielem tego terenu jest osoba, która mieszka poza granicami naszego kraju – wyjaśnia Karolina Wiercińska, rzecznik Straży Miejskiej. - W tym momencie dotarcie do właściciela rozciągnie się w czasie. Dokumentacja na pewno zostanie wysłana za granicę.
       Ile trzeba będzie czekać na posprzątanie tego miejsca, tego nie wie nikt.
      

K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Park Traugutta rozciąga się od ul. Kwiatowej do ul. Ściegiennego. A tu mówimy o pasie ziemi bezpośrednio przylegającym do dawnych kortów tenisowych, za dawnym ogrodnikiem. Z Parkiem Traugutta nie ma to nic wspólnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  SpongeBobKanciastoporty(2014-06-06)
 • Rodzice obecnej właścicielki terenu byli ciężko pracującymi ludźmi. Z ogrodu ich można było kupić świeże warzywa, kwiaty, nawet ziemię ogrodową do skrzynek balkonowych. Jeszcze za ich życia miasto prowadziło rozmowy związane z wykupem nieruchomości. Właściciele byli już wiekowi, nie mieli siły, niestety, do wykupu nieruchomości nie doszło. Szkoda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  allutka(2014-06-08)
Reklama