UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • jestem ciekawy na jakiej podstawie mandaty mają być? to jest dokladne wyjaśnienie znaku: "– Jeśli w jakimś miejscu mamy ustawiony znak B-36 – „zakaz zatrzymywania się” oznacza to, że nie możemy się tam zatrzymać nawet na chwilę – chyba, że unieruchomienie pojazdu wynika z warunków lub przepisów ruchu drogowego. Mam tu na myśli czerwone światło, korek, oczekiwanie kierowców przed zamkniętymi rogatkami itp. – wyjaśnia Rafał Grodzicki, kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie"- Tekst opracowany w ramach kampanii edukacyjnej BRD24.PL i Continental – „Bądź dobrym kierowcą”.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    3
    piotrpiotr(2021-03-19)
  • @piotrpiotr - Dokładnie to samo chciałem napisać. Ludzie czekający na wjazd na myjnię stoją w korku. W tej sytuacji mają prawo zatrzymać się na zakazie zatrzymywania i o tym wprost mówią przepisy. Ciekawe kto tam mieszka i ma taką dużą siłę przebicia, że policja pędzi na byle pstryknięcie palcem i wlepia niesłusznie mandaty. A wystarczy spojrzeć na identyczną sytuację, jak ma miejsce w dni targowe ledwie 300 metrów dalej. Samochody stojące na Dąbka (na zakazie zatrzymywania)i czekające na wjazd na rynek są w tej samej sytuacji. I tu jakoś mandatów nie dostają. NIE PRZYJMUJCIE MANDATÓW W TEJ SYTUACJI. Przy okazji prośba do Portelu - może zadacie pytanie w tej kwestii policji. Ciekawe co powiedzą.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    25
    1
    instruktor nauki jazdy(2021-03-19)
  • @piotrpiotr - Co to za bzdurna interpretacja "mam tu na myśli czerwone światĺo, oczekiwanie kierowcow przed zamkniętymi rogatkami - to kto stawia w takich miejscach zakaz zatrzymywania? Chyba p. Grodzicki, bo logika nakazuje obowiązkowe zatrzymanie sie, - interpretacja dla niesprawnych umyslowo, a moze pan kierownik z tej samej ligi?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    Extraklasa(2021-03-19)
  • @instruktor nauki jazdy - Fachowcy ! Znak B - 36 to Zakaz zatrzymywania się. .. i postoju ! W tym przypadku, czyli w terenie zabudowanym dotyczy jezdni. Tak jak pod liniami wysokiego napięcia także w terenie nie zabudowanym, gdzie jest linia ciągła na skrajni jezdni. Jeżeli w terenie zabudowanym jest linia przerywana na skrajni jezdni i jest pobocze, to można tam stawać. Chyba że dodano napis : Dotyczy także pobocza. @ Min. Błaszczak
Reklama