UWAGA!

Nie żyje Edward Kosiński

 Elbląg, Nie żyje Edward Kosiński

7 lutego, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł Edward Kosiński – pedagog i wychowawca wielu pokoleń elbląskiej młodzieży. Przez niemal całe życie zawodowe związany ze szkołami nr 15, 18 i 25.

Pracę rozpoczął w Elbląskim Towarzystwie Kulturalnym przy Elbląskim Domu Kultury, wiążąc swoją karierę zawodową z wychowaniem młodzieży. Następnie w szkole podstawowej nr 25 oddał się swojej pasji, jaką było nauczanie. W szkole podstawowej nr 15 uczył wychowania fizycznego oraz angażował się w dodatkowe zajęcia dla uczniów. Do dziś wielu jego wychowanków wspomina niezapomniane wycieczki po elbląskiej Bażantarni oraz organizowane przez niego rajdy piesze i wyprawy do lasu. Przez lata był wychowawcą kolejnych roczników elbląskiej młodzieży, kontynuując pracę zawodową jako nauczyciel biologii w szkole podstawowej nr 18. Sprawiedliwy wobec uczniów, wykazujący się cierpliwością i zrozumieniem, a przede wszystkim ogromnym zaangażowaniem w przekazywanie wiedzy, cieszył się sympatią swoich szkolnych podopiecznych.

Po zakończeniu pracy zawodowej i przejściu na emeryturę raz jeszcze stał się wychowawcą i nauczycielem, tym razem poświęcając wolne chwile ukochanym wnukom. Do ostatnich dni, pomimo zmagań z chorobą, emanował ciepłem i troską o innych.

Odszedł 7 lutego, w domowym zaciszu, w obecności żony, syna i najbliższej rodziny. Pożegnanie zmarłego odbędzie się 15 lutego w kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego o godzinie 12:00. Msza święta rozpocznie się o godzinie 12:30, a uroczystości pogrzebowe o godzinie 13:30 na cmentarzu komunalnym „Dębica” w Elblągu (nowa część cmentarza).

Pogrążona w bólu rodzina

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szacunek i kondolencje dla rodziny i bliskich.
 • Pan od biologii, uczył mnie w SP 18.. .zawsze miły uśmiechnięty, uprzejmy i chociaż raczej nie byłem asem w nauce umiał wzbudzić zainteresowanie lekcja. Wyrazy kondolencji dla rodziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  0
  Były uczeń SP18(2021-02-11)
 • Pamiętam Pana Edwarda jak miałem 10 lat był nauczycielem Biologii pojechaliśmy do Zielonej szkoły i przeszliśmy przez granicę "Kosa"musiał się tłumaczyć na Straży Granicznej. Wielki człowiek i Wielki nauczyciel! Cześć twojej pamięci! SP18 1996! Hashtagi: #Samo999
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  0
  Samo999(2021-02-11)
 • Był wymagajcym nauczycielem i właśnie dzięki temu uczniowie SP18 Go pamiętają do dzisiaj. Wyrazy współczucia dla rodziny. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  byly uczeń SP18(2021-02-11)
 • 1975 szkoła 15 uszył Pan wf / miałem wtedy 13 lat. .. Fajny Pan od wf-u, tak się kiedyś mówiło. Pełen szacunek dla Pana ode mnie /i na pewno od wielu uczniów.
 • Pamiętam Pana Edwarda z SP Nr2.Bardzo ciepły człowiek. Koleżanka z pracy
 • Pamiętam doskonale P. Kosińskiego bo był moim wychowawcą (chyba tylko przez rok)w okolicach 1970r w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu przy ul. Kopernika. Bardzo sympatyczny, umiał nas motywować do nauki, dowcipny, lubił nas i szkoda, że tak krótko miałem zaszczyt i satysfakcję być jego uczniem. Wysportowany, ciągle w ruchu i bez urazy dla innych nauczycieli, ale choć tylko przez rok, Pan Edward był po prostu najlepszy. Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  andyh154(2021-02-11)
 • Kondek Człowiek, który dla każdego miał czas. Słuchał każdego człowieka. Po prostu bardzo sympatyczny człowiek. Kondolencje dla Całej Rodziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  Kondek(2021-02-11)
 • Nauczyciel który dobrze utkwił w pamięci.
 • @D....W... - Mnie także uczył w SP15 przez kilka lat. Też w 1975 miałem 13 lat. Fajne czasy.
 • Szczere kondolencje. Sympatyczny Pan od WF. Szkoła 15 początek lat 80.
 • z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Edwarda Kosińskiego. trudno się pogodzić z tym, że z naszego środowiska odszedł człowiek, którego można określić mianem „chodzące dobro”. w relacjach z współpracownikami i młodzieżą serdeczny i ciepły, nieobojętny na problemy, służący zawsze wsparciem, radą, dobrym słowem, „dusza towarzystwa” - taki był i takim pozostanie w naszej pamięci. żegnaj kolego i przyjacielu! łączymy się w bólu z rodziną, przyjaciółmi i tymi, dla których był ważny. koleżanki i koledzy ″ emeryci z osiemnastki
Reklama