UWAGA!

Niepodległa oczami uczniów

 
Elbląg, Niepodległa oczami uczniów
(fot. Anna Dembińska)

W Szkole Podstawowej nr 12 za sprawą uczniów i plastyka Bogdana Kilińskiego powstał kolaż, upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zobacz zdjęcia.

- Jest to ważne dla nas wydarzenie – mówi Katarzyna Kurek-Raszlińska, nauczyciel SP12. - Obraz powstał w naszej szkole w ramach projektu „Na 100 niepodległa”. Spośród wszystkich prac naszych uczniów, a było ich wiele, zostały wyłonione te, które stały się dla Bogdana Kilińskiego inspiracją do stworzenia tego muralu.
       - W szkole został ogłoszony konkurs, w którym dzieci miały zaprojektować taki mural, który miał się znaleźć na jednej ze ścian szkoły – opowiada Bogdan Kiliński, artysta plastyk. - Z prac konkursowych wybrałem trzy, z których stworzyłem kolaż. Tematem przewodnim jest niepodległa Polska. Na pierwszej pracy znajduje się fragment godła Polski i zarysy znanych, charakterystycznych elementów architektonicznych związanych z Polską. Jest to żuraw gdański, Zamek Królewski w Warszawie i Kościół Mariacki w Krakowie. W centralnej części znajduje się tort urodzinowy ze świeczkami. Ostatnia część to charakterystyczne elementy Elbląga: brama targowa, kamieniczki na Starym Mieście, wieża katedry św. Mikołaja i Galeria El. Całość zamyka herb Elbląga.
       - Mural ten powstał przez połączenie spojrzenia dzieci z naszej szkoły na sprawy niepodległości – mówi Katarzyna Kurek-Raszlińska. Z pewnością będzie to pamiątka na długie lata i wiele pokoleń uczniów będzie miało okazję ją podziwiać.
      
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama