UWAGA!

Nowy wydział „Medyka”

Elbląg, Nowy wydział „Medyka”
fot. AD

Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej „Medyk” w Elblągu 1 września otwiera wydział: opiekunka dziecięca o dwuletnim cyklu kształcenia.

Polityka prorodzinna w pełni pozostawia rodzinom decyzje w sprawie dzietności, starając się jednocześnie tworzyć dzieciom warunki do zdobywania wiedzy i ich rozwoju. Zgodnie z ustawą „żłobkową”, opieka nad małymi dziećmi będzie sprawowana przez: żłobek, klub dziecięcy, dziennego opiekuna lub nianię. W związku z tym rysuje się tu ogromna szansa dla wspomnianego wyżej zawodu.
       Zadania w pracy zawodowej opiekunki dziecięcej to przede wszystkim rozwój, pielęgnacja i wychowywanie małego dziecka. Opiekunka dziecięca musi umieć rozpoznawać i opisywać objawy zaburzeń, wyjaśniać zasady leczenia i rehabilitacji w chorobach i zaburzeniach wieku dziecięcego, diagnozować poziom rozwoju psychomotorycznego, stosując różnorodne metody oceny rozwoju, oraz udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej w przypadkach nagłego zachorowania. Opiekunka dziecięca posiada wiedzę i umie ją wykorzystać w praktyce w zakresie organizacji różnych typów zabaw i zajęć rozwojowych.
       Nasza oferta skierowana jest do wszystkich osób, które w takiej roli odnalazłyby swoje życiowe powołanie. Wszelkich szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły w godzinach 8.30-14.30. Serdecznie zapraszamy do Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, ul. Saperów 14 E, tel./fax 55 233 63 19, e-mail: studium@medyk-elblag.pl, www.medyk-elblag.pl.
      
Bożena Konkol, dyrektor Szkoły
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przekleństwo Rzeczpospolitej Z danych GUS wynika, że mniej ma dzieci Rzeczpospolita. Z roku na rok spada dzietności stopa. Czy to wina wyłącznie chłopa? Kobieta ma kałamarz, a mężczyzna pióro, aby były dzieci konieczne jest biuro, nie matrymonialne ale to pod kocem. Pojawią sie wtedy miłości owoce. Starokawalerstwo i staropanieństwo, dla Rzeczpospolitej pospolite przekleństwo. A może podatek pod tytułem "bykowe" wprowadzony teraz zapewni odbudowę, starzejącego się szybko społeczeństwa i zaczną rodzić się upragnione maleństwa. Spadek dzietności z ekonomicznej kalkulacji wynika. Pytam, zatem, gdzie i jak działa prorodzinna polityka? zapraszam do komentarzedowydarzen. blox. pl
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    jvelzkeyek(2011-05-31)
Reklama