UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obchody Dni Papieskich

Elbląg, Obchody Dni Papieskich
Fot. Paweł Serocki.

W sobotę (11 października), w ramach „VIII Dni Papieskich”, już po raz drugi odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetki „Tuus”. Statuetkę w imieniu Katolickiego Ruchu Antynarkotykowego „KARAN” odebrał ks. Edward Ryszkowski. Nagroda jest wręczana osobom, które działają na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Oprócz ceremonii wręczenia statuetek, licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny. Zobacz fotoreportaż z sobotniej gali.

Na scenie zaprezentowała się „Capella Sancti Nicolai” pod kierownictwem ks. Piotra Marii Towarka, „Cappella Gedanensis” pod batutą prof. Aliny Kowalskiej-Pińczak oraz najzdolniejsi wokaliści młodego pokolenia, czyli Jagoda Kurpios, Małgorzata Nakonieczna, Wojciech Makowski, Emilia Goszczycka, Eliza Banasik i Patrycja Zisch. Młodzi wokaliści prezentowali piosenki z recitalu pn. „Pierwszy krok w chmurach wyreżyserowanego przez Jerzego Satanowskiego. Szczególnym punktem programu sobotniej gali była rozmowa z Jankiem Melą, zdobywcą obu biegunów, z którym rozmawiał ks. Andrzej Kilanowski. Uroczystość odbyła się o godzinie 18.00 w Centrum Sportowo-Biznesowym przy Alei Grunwaldzkiej 135.
     
     W ramach „VIII Dni Papieskich” odbędą się jeszcze:

 


     
     15 października
     - „Jan Paweł II – sportowcem i turystą”, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, ul. Świętego Ducha 25, godz. 12.00
     
     - Finał Międzyszkolnego Konkursu na komiks - wręczenie nagród i wystawa prac dzieci
     
     - „Budzić entuzjazm dla świata wartości – istota wychowania wg Jana Pawła II”, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, ul. Świętego Ducha 25, godz. 13.00
     
     - Wykład otwarty ks. prof. PAT dr hab. Tadeusza Panusia (Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie).
     
     18-19 października
     -„Cashflow - przedsiębiorczość to cnota” siedziba Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Chrystiana, ul. Struga 2, sobota (18.10) godz. 11.00, niedziela (19.10) godz. 12.00
     - Projekt „Cashflow – przedsiębiorczość to cnota” czyli jak inwestować swoje pieniądze zgodnie z nauką Kościoła
     
     19 października
     - „Pieśń o Bogu ukrytym”, Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”, Plac Jagiellończyka 1, godz. 17.00, wstęp za okazaniem wejściówki
     
     - Monodramat w wykonaniu teatru krakowskiego z okazji XXX rocznicy początku pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II
     wystąpią: Izabela Drobotowicz-Orkisz, Paweł Orkisz, młodzież z III LO w Elblągu pod opieką Beaty Orzech
     
     Organizatorzy: ks. bp dr Jan Styrna, Prezydent Elbląga, Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego, Hospicjum św. Jerzego w Elblągu.
     
     Współorganizatorzy: Centrum Sportowo-Biznesowe, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Chrystiana w Elblągu, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu, Elbląska Orkiestra Kameralna, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, Centrum Sztuki Galeria El.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama